Новини

Закарпатська федерація водного поло формує команду у вищу лігу та створює фан-клуб «Динамо»

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція Федерації водних видів спорту у Закарпатській області. Йшлося про підсумки роботи Закарпатської федерації водного поло за 2007-2020 рр., а також перспективи і майбутнє закарпатського та українського водного поло. 

  У 2007 році на Закарпаття створили Федерацію водних видів спорту, з того часу почалося відродження плавання та водного поло в області. За невеликий період роботи закарпатські спортсмени вже отримували медалі на чемпіонатах України та почали новий відлік історії водного поло Закарпаття. Про це детальніше розповів Роберт Левицький, голова Федерації водних видів спорту у Закарпатській області. «Федерація, яка об’єднувала два види спорту: плавання та водне поло, була створена за активної позиції ветеранів водних видів спорту, колишніх тренерів, але особлива заслуга  двох людей: Олександра Зінов’єва та Ісрафіла Василькіна. У 2007 році мене обрали головою федерації водних видів спорту, а у 2016 році ми заснували Федерацію водного поло Закарпаття і створили відокремлений підрозділ з плавання. Непросто було достукатися у свій час до чиновників. У 2010 в допоміг приїзд Дениса Силантьєва, чемпіона світу з плавання, ми отримали підтримку від тодішнього голови Закарпатської ОДА О.Ледиди, почалася реконструкція спортивної бази. Базовим басейном для водного поло став «Буревісник», а для плавців –басейн гімназії. У 2011 отримало фінансування водне поло. Вдалося повернути тренерів: із Сочі приїхав І. Василькін, з бізнесу - Сергій Киселюк. Погодився приєднатися Геннадій Мордвінцев і ми всі разом почали працювати над розвитком водного поло».

п

За словами Роберта Левицького, вже при першому наборі до них прийшли 120 батьків, які хотіли віддати дітей на водне поло. Тренери такого навіть не очікували. «Це було круто. Ми почали таким чином роботу «у полі». Почали фактично «з нуля», а вже через неповних два роки команда стала срібним призером Чемпіонату України. І наступного року теж, це був тільки початок», - каже Роберт Левицький.

«Практично це був рекорд, - згадує перші успіхи спортсменів Ісрафіл Василькін, сьогоднішній голова Закарпатської федерації водного поло. – При тій інфраструктурі, яку ми маємо (при будівництві «Буревісник» не проектувався як басейн для тренувань та змагань з водного поло), хоча басейн непоганий  а з приходом нового директора А. Курти він став набагато кращим. При тому, коли ми починали і брали дітей, 70% з них не вміли плавати і треба було піднімати цих дітей. Сьогодні навпаки: 70-80% тих, хто приходять на водне поло, плавати вміють. І це вже результат роботи басейну. Якщо у 2010-му ми набирали 10-річних, то зараз 7-річних. І сьогодні запас спортсменів набагато більший. Це вселяє оптимізм у те, що буде нова команда і вона буде кращою». 

Ісрафіл Василькін наголосив, що робота тривала не тільки з дітьми, але й ветеранами. У 2007 році в Ужгороді провели Чемпіонат України з плавання ветеранів. Фінал спартакіади України пройшов теж в Ужгороді. Того ж року ветерани Закарпаття з водного поло виступили на двох чемпіонатах Європи, через два роки брали участь у Кубку світу. Але тоді ж у 2007 році  басейн у місті закрили, настали нелегкі часи аж до 2011-12 років.  Але вже у 2014 році закарпатські ватерполісти стали срібними призерами Чемпіонату України, наступного року повторили цей результат. У 2016 завоювали дві золоті медалі , у 2017, 2018 роках теж отримали золото.  «Це означає, що роботу ми ведемо правильно, і ми цим гордимося», - каже І.Василькін. У планах на наступний рік - сформувати команду, яка виступатиме у вищій лізі. 

віа

 Сергій Киселюк, тренер з водного поло «Динамо» додає, що закарпатські ватерполісти зібрали всі спортивні трофеї, які є, і пройшли це коло двічі. «Цього року через карантин зупинили Чемпіонат України і визнали результати першого –другого туру, 4 команди практично з однаковою кількістю очків. Переможцем визнали команду Львова, якій ми поступилися тільки 1 очком (два забиті м’ячі, але в особистій грі ми отримали над командою Львова перемогу)», - коментує Сергій Киселюк. Він також додав, що закарпатські ватерполісти двічі посідали 2-ге місце у Чемпіонаті Угорщини, яка входить у 5-ку найсильніших ватарпольних країн світу , двічі вигравали кубок Львівщини, брали участь у міжнародному турнірі у Німеччині, який виграли і не пропустили жодного гола, при цьому забили суперникам 84.

 Але при позитивних кроках у розвитку водного поло у Закарпатті,  в Україні є негативні, каже Роберт Левицький. «Станом на 2007 рік команди з водного поло мали 17 міст, зараз маємо 7 міст, але з них під загрозою 2, і федерація Водного поло України готова ще зменшувати кількість команд. Звідти пішли люди із своєю позицією, - пояснює Роберт Левицький. – Всі результати, які маємо, це є стеля, створена завдяки Федерації водного поло України. На жаль, взаєморозуміння немає. Відстоювали і відстоюємо свою позицію. У цьому нам допомагають обласна адміністрація і народні депутати України. Хоча розуміємо, що від конфліктів закарпатське водне поло великої користі мати не буде. Тому ми вирішили робити акцент на розвитку дитячого та юнацького водного поло. Ми готові делегувати  повноваження здоровим силам тому, що для себе обрали  головний вектор - роботу з дітьми і юнацтвом. Наші тренери - основа цього виду спорту. Також хочу подякувати тим, хто підтримували і підтримує водні види спорту на Закарпатті. Це О. Ледида, при ньому дали старт водному поло і фактично фінансування область взяла на себе, Денис Силантьєв, який багато допоміг, Віктор Погорєлов, за керівництва якого розпочали розвивати напрямок плавання, Богдан Андріїв, з яким у нас є порозуміння у плані розвитку водного поло та плавання, В. Ерфан, О. Муртазін, П. Криндач , О.Білак, В.Гомонай, О. Василиндра, і «Динамо» - М. Пантьо, М.Щерба, і звичайно УжНУ, де дислокується наша ватерпольна база (В.Смоланка, О. Рогач , А.Курта). Значну допомогу ми отримували від Д. Качуровського, колишнього президента Федерації плавання України, А.Васков- першого віце-президента LEN  та сьогоднішнього президента  федерації плавання України, В.Шумілін, екс-заступник Міністра молоді та спорту, який кілька разів приїжджав в Ужгород для підтримки наших проєктів».

віа

Сергій Киселюк також зауважив, що нинішнє водне поло тримається у тому числі завдяки батькам і щиро їм подякував. «Якби не зусилля батьків, багато видів спорту просто сьогодні не розвивалися. Багато сьогодні на їхніх плечах лежать. На жаль, у цьому не винні тренери », - каже Сергій Киселюк.

Незважаючи на труднощі та нові умови життя країни через пандемію, Закарпатська федерація водного поло вже має потужні плани на наступний рік. 1 лютого Закарпаття планує заявити команду на вищу лігу, фінансову підтримку надає «Динамо». 

Це буде практично експериментальний крок, кажуть у федерації. І починають з вищої ліги, щоб привернути більше уваги до водного поло. «Ми даємо можливість хлопцям грати, бо це дійсно привід проявити себе. Маємо надію на підтримку в цьому УжНУ, тільки спільно з університетом ми зможемо реалізувати цей проект . Хлопці мотивовані і  перший рік участі у вищій лізі ми можемо закрити потужною внутрішньою мотивацією, далі будемо працювати зі спонсорами", - коментує Ісрафіл Василькін.

Крім того у планах зробити новий проєкт- «Динамо stars» та запустити фанклуб «Динамо», використовуючи всі сучасні засоби комунікації, об’єднавши всіх прихильників водного поло. У грудні Закарпатська федерація водного поло матиме засідання, де будуть затверджувати план. Також згоду на відкриття літньої бази для тренувань ватерполістів дало керівництво комплексу «Шамбала», а така допомога дуже цінна для спортсменів, які мають обмежений простір для тренування.

вап

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.