Закарпатська екоінспекція подасть до суду на лісгосп, який заготовляв деревину під час цвітіння шафранів

Берегівське лісове господарство заготовляло деревину у період цвітіння крокусів – шафрані Гейфеля. Рослина занесена у Червону книгу України тому лісгоп оштрафують.

Про це повідомляє Держекоінспекція у Закарпатській області.

«В ході заходу державного нагляду (контролю) встановлено, що  порушуючи вимоги ст. 5  Закону України “Про Червону книгу України” та ст. 27 Закону України “Про рослинний світ” ДП “Берегівське ЛГ” на території одного з лісництв заготовляло деревину в період цвітіння Шафрану Гейфеля.  Держінспектори зафіксували і ряд порушень вимог Лісового кодексу України, зокрема: незаконні рубки дерев, пошкодження дерев до ступеня припинення та неприпинення росту, пошкодження та знищення лісових культур тощо. Крім того, за результатами заходу державного нагляду (контролю) видано припис, притягнуто до адміністративної відповідальності 32 посадові особи лісогосподарства на загальну суму штрафів 4896 гривень. Відповідно до затверджених такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісу проведено розрахунок збитків на загальну суму 35552 гривні і буде виставлена претензія для добровільного відшкодування», – йдеться у повідомленні.  

«Згідно ч.5 ст.4  Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання можуть бути призупиненні виключно за рішенням суду. Тож, оскільки діяльність суб’єкта господарювання, тобто ДП “Берегівське ЛГ”,  яка пов’язана з заготівлею деревини в період цвітіння рослин, занесених до Червоної книги України, забороняється законом і підлягає безумовному зупиненню, то Інспекцією готується позовна заява до Закарпатського окружного адміністративного суду щодо  застосування  заходу реагування шляхом  тимчасової заборони (зупинення) діяльності ДП «Берегівське ЛГ» в частині заготівлі деревини на території Боржавського лісництва в період цвітіння Шафрану Гейфеля», – повідомляють в екоінспекції.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання