Новини

Закарпатка народила дитину в авто по дорозі у лікарню

Пологи в «швидкій» – подвійна відповідальність і подвійний екстрим. Медики миттєво мчать на виклик «перейми, почалися пологи» і намагаються доставити породіллю чимскоріш до медзакладу. Однак, перебіг пологів у кожної жінки непрогнозований і непоодинокі випадки, коли немовля народжується в автомобілі екстреної медичної допомоги.


На лінію 103 надійшов виклик із с. Сухий, що на Великоберезнянщині: «37 років, перейми, треті пологи».

«За мої 10 років роботи в екстреній медицині доводилось приймати пологи і на дому, і в автомобілі, – розповідає фельдшер бригади №1301 Руслан Малеш. Але зазвичай встигаємо довозити породіль до медичного закладу. Почувши адресу виклику, зрозумів – авто туди не доїде, будемо з водієм бігти вгору понад кілометр лісом…».

Коли через бездоріжжя та хащі бригада дісталася до породіллі, то з’ясувалося – жінку негайно потрібно транспортувати до медзакладу. З максимальною обережністю її було доставлено до медичної автівки і бригада помчала до лікарні.

«Дорогою доводились зупиняти «швидку» 5-ть разів – жінка скаржилась що почуває себе недобре. А вже коли проїхали Малий Березний, зрозумів – не встигаємо, доведеться приймати пологи в авто… Народився здоровий хлопчик. Я провів всі необхідні в таких випадках маніпуляції. Дуже допоміг мій напарник – досвідчений водій Микола БОБРИК. І вже коли відійшов послід, ми рушили далі в дорогу», – каже Руслан Малеш.

Породіллю разом з новонародженим хлопчиком бригада доставила до Перечинської лікарні о 12.20. За дві години бригада № 1301 здолала понад 100 км.

КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» ЗОР

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.