"Закарпатгаз": рішення про введення абонплати поки не прийняте

На одне з численних питань, з яким у ПАТ «Закарпатгаз» сьогодні звертаються представники засобів масової інформації та громадськості краю, й досі не має чіткої відповіді: рішення про запровадження абонентної плати та її розмір Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), офіційно не прийнято.

Нацрегулятор відтермінував прийняття рішення стосовно введення фіксованої абонентної плати до набрання чинності Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги природного газу й до встановлення тарифів на послуги транспортування ( для точок входу і точок виходу, розташованих на території України) та розподілу природного газу, виходячи з величини потужності. Тож не набрала чинності наразі й відповідна Постанова НКРЕКП від 25 лютого 2016 року.

Проте, як уже повідомлялося наприкінці минулого тижня (див. сайт ТОВ «Закарпатгаз Збут»), Постановою КМУ №234 від 30.03.2016 р. (передбачає зміни до Постанови КМУ від 01.10.2015 р. №758) на квітень 2016 р. для всіх побутових споживачів встановлено ціну 7,188 грн. за куб. м.

Тож роздрібна ціна на природний газ для населення з 1 по 30 квітня 2016 року становитиме 7,188 грн. за куб. м.

Як тільки Кабінет Міністрів України з НКРЕКП приймуть рішення стосовно визначення ціни газу виключно як товару та відокремлять складову, яка сьогодні кожним споживачем сплачується за транспортування та розподіл природного газу, - коментує ситуацію заступник голови правління ПАТ «Закарпатгаз» з питань газопостачання Олександр Голуб, - буде прийнято й рішення про введення фіксованої абонентної плати за приєднання до газорозподільної системи.

Нагадаємо: в березні поточного року нами спільно з НКРЕКП проводилося опитування серед споживачів природного газу стосовно запровадження змін у системі нарахування та оплати за газ для населення. Ознайомитись з концепцією відокремлення плати за користування ЄГТСУ від плати за газ можна на сторінці ПАТ «Закарпатгаз» у розділі «До уваги клієнтів».

ПАТ «Закарпатгаз закликає споживачів природного газу не створювати нездорового ажіотажу й спокійно чекати роз’яснювальної інформації на сайтах «Закарпатгазу» та «Закарпатгаз Збуту» до 1 травня: ми тримаємо руку на пульсі подій і повідомлятимемо про всі подальші зміни - в тому числі й про те, чи переглянуть і як саме в зв’язку із нововведеннями, ціну на побутовий газ для населення - чітко та регулярно, - повідомили у прес-службі ПАТ "Закарпатгаз". 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання