Підприємство „Батьовський комбінат хлібопродуктів”, який очолив 28-річний уродженець одного з гірських сіл Свалявщини Іван Б. Чекали не кращі часи. Молодий керівник не мав елементарних професійних знань, зокрема, як облікувати матеріально-технічні резерви, як оформити документи при відпуску зерна, борошна та супутньої продукції.
Усупереч інструкції Мінагрополітики, він відпустив її для реалізації невідомим особам на суму понад 277 тисяч гривень. Подив викликає і той факт, що внаслідок неналежного, несумлінного виконання своїх службових обов‘язків, навіть не оформляючи товарно-транспортні накладні, директор підписував і завіряв їх круглою печаткою, що призвело до масштабних збитків і неможливості встановлення фізичних та юридичних осіб – одержувачів продукції. А вона йшла наліво та направо – слідство навіть не познаходило реквізити багатьох із них. Один повіз у невідомому напрямку хліба на суму 51 тис. грн., другий – на 13, 9 тис. грн., третій – на 75 тис. грн., а ось ТОВ „Хлібний дар” зуміло нагріти „батьовчан” на 36 тисячок гривень. Таких прикрих випадків – десятки.
Через повну економічну безграмотність керівника підприємство почало простоювати, різко зросли борги із зарплати, не сплачувалися гроші до фондів тощо. Але продовжуватися до безкінечності це не могло: директор, зрозумівши, що „сів” у кримінальну халепу, – просльозився. Щоправда, сльози виявилися запізнілими – на лаві підсудних. Інкриміновані йому діяння кваліфіковані як службова недбалість, неналежне виконання керівною особою своїх обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для державних інтересів. А в результаті його засуджено на три роки позбавлення волі із забороною обіймати посади,пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на рік. Але на підставі ст. 75 КК України, враховуючи пом’якшуючі обставини, Івана Б. звільнено від відбування основного призначеного покарання у вигляді позбавлення волі за цим вироком з випробуванням, якщо він протягом однорічного іспитового строку не вчинить нового злочину.