За рік більше 20 мільйонів українців відвідували країни ЄС, безвізом скористалися 555 тисяч

За рік більше 20 мільйонів українців відвідували країни ЄС, безвізом скористалися 555 тисяч

Сьогодні минає рівно рік від дня урочистого відкриття безвізудо країн Європейського Союзу для громадян України.Від 11 червня 2017 року наші співвітчизники отримали право на безвізові поїздки  до держав Європейської спільноти, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Відтак, сама процедура перетину державного кордону для українців стала значно простішою та комфортнішою.

Загалом, з початку введення безвізового режиму країни Європейського Союзу відвідали майже 20,3 мільйони українців, з яких 4,8 мільйони власників біометричних паспортів та понад 555 тисяч тих, хто скористалися перевагами безвізового режиму. Лише через пункти пропуску, розташовані на території Закарпаття, державний корон перетнули майже 4,4 мільйони українців, переважна більшість з яких на паспортний контроль пред’являли біометричні паспорти. До Угорщини, Словаччини та Румунії у безвізовому порядку виїхали понад 239 тисяч наших співвітчизників. До речі, протягом усього періоду з початку функціонування безвізу не зафіксовано жодного випадку безпідставного повернення громадян України співробітниками прикордонних служб суміжних держав.

Певний «ажіотаж» серед бажаючих безперешкодно подорожувати спостерігався у перші місяці дії безвізового режиму. У середньому, прикордонники оформляли до 90 тисяч українців за місяць. У листопаді минулого року цей показник становив уже 32,5 тисячі осіб. Варто зазначити, що з настанням літа, тобто періоду активних відпусток та мандрівок, знову очікуєтеся збільшення пасажиропотоку. 

Державна прикордонна служба України виконала всі визначені завдання, передбачені Планом лібералізації. Зокрема,усі міжнародні пункти пропуску на кордоні з країнами ЄС обладнано автоматизованими робочими місцями з функцією біометричного контролю, що дає змогу зчитувати та автоматично перевіряти біометричні документи. Крім того, робота щодо нарощення технічних можливостей відомчих інформаційних систем не припиняється, - повідомляє прес-служба Чопського прикордонного загону.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання