Новини

За крісло голови Ужгорода змагаються 22 кандидати, серед них – лише одна жінка

За інформацією ОПОРИ, Ужгородська міська територіальна виборча комісія зареєструвала 22 кандидатів на посаду міського голови Ужгорода, серед них – чинний міський голова Богдан Андріїв та два його тезки. Із 22 двох кандидатів за крісло очільника міста бореться лише одна жінка – Вікторія Слюсаренко.

12 із 22 кандидатів балотуються як самовисуванці, інші 10 – від політичних партій: «Слуга народу», «Голос», «Патріот», «Ідея нації», «Альтернатива», «Команда Андрія Балоги», «Опозиційна платформа – За життя», «Пропозиція», «Незалежність», «Рідний дім».

Загалом свої кандидатури на посаду міського голови подали :

Богдан Євстафійович Андріїв – чинний міський голова Ужгорода, обіймає посаду  з 16 листопада 2015 року. Тоді суб’єктом висування Богдана Андріїва була партія «Відродження». У 2019 році він балотувався у народні депутати від політсили «Опозиційний блок» та займав сьому позицію у списку. Наразі Богдан Андріїв балотується як самовисуванець.

Богдан Ярославович Андріїв балотується на посаду міського голови Ужгорода як самовисуванець. Згідно з даними сайту ЦВК, до 24 вересня 2019 року ця людина мала інше ім’я – Павло Слободян. Проживає він у селі Підлужжя Івано-Франківської області, безпартійний, судимості немає, здобув середню загальну освіту та наразі ніде не працює.

Іван Андріїв також балотується як самовисуванець і також – з Івано-Франківської області, однак наразі проживає у місті Мукачеві. Іван Андріїв – безпартійний, на цей момент – військовий пенсіонер.

Юрій Беляков балотується на посаду міського голови як самовисуванець, має вищу освіту, безпартійний. Наразі є начальником Науково-дослідницького відділу військової академії у місті Одесі. У 2000-2002 роках працював в управлінні з питань внутрішньої політики Закарпатської ОДА. Із 2002 року був депутатом Ужгородської міської ради, у 2002-2005 роках — секретар Ужгородської міської ради, 2007-2008 роки — заступник директора, а згодом і директор ДП «Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів» ДПА в Закарпатській області. Із листопада 2010 по 2014 рік був заступником міського голови, депутатом Ужгородської міської ради від Партії регіонів. Також Юрій Беляков брав участь в АТО як доброволець.

Олександр Білак висувається в міські голови від політичної партії «Рідний дім». Наразі він безпартійний, є радником голови Закарпатської обласної ради. До січня 2020 року Олександр Білак займав посаду заступника міського голови Ужгорода.

Сергій Вучкан балотується від партії «Незалежність». Відомо, що він безпартійний, наразі обіймає посаду першого заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області, проживає у селі Минай Ужгородського району, судимості немає.

Тарас Гряділь – самовисуванець. Наразі безпартійний, працює в Ужгородському національному університеті, займає посаду асистента кафедри внутрішніх хвороб медичного факультету №2, аспірант кафедри терапії та сімейної медицини, проживає в Ужгороді, судимості немає.

Микола Жолтані наразі балотується на посаду міського голови Ужгорода як самовисуванець, безпартійний, займає посаду директора ТОВ «База», проживає в Ужгороді. Раніше вже балотувався в депутати Ужгорода у 2015 році, а також у 2010 році – на посаду міського голови.

Петро Марко змагається за крісло міського голови від політичної партії «Альтернатива», однак сам наразі – безпартійний, працює викладачем Ужгородського національного університету, судимості немає. Відомий, як військовий офіцер, учасник АТО.

Микола Пастухов балотується від політичної партії «Пропозиція». Наразі безпартійний, займає посаду директора ТзОВ «ЕКО-УЖ», судимість відсутня. У 2015 році вже балотувався в депутати Ужгородської міської ради від партії «Відродження».

Віктор Петров балотується від партії «Команда Андрія Балоги», безпартійний, є головним лікарем мережі медичних клінік «Prevention» в Ужгороді, кандидат медичних наук, лікар-інфекціоніст.

Андрій Погорєлов висувається від партії «Опозиційна платформа – За життя», відповідно – є членом цієї політичної сили, наразі – тимчасово безробітний. Був депутатом обласної ради у 2002-2006 роках та депутатом Ужгородської міської ради з 2010 року по 2015 рік.

Сергій Ратушняк балотується як самовисуванець, безпартійний, директор ТзОВ «Ріо-Трейд». Упродовж 2002-2005 років був народним депутатом України, двічі був міським головою Ужгорода – 1994-1998, 2006-2010.

Сергій Слободянюк висувається на посаду міського голови як самовисуванець. Наразі займає посаду начальника управління Державної служби безпеки на транспорті, народний депутат України 2-го скликання (у 1995—1998 роках). У квітні 1998 — 1999 року — заступник Ужгородського міського голови, керуючий справами Ужгородського міськвиконкому Закарпатської області.

Вікторія Слюсаренко – кандидатка від політичної партії «Ідея нації», є членкою цієї партії, працює доценткою кафедри обліку і аудиту в Ужгородському національному університеті, судимість відсутня.

Павло Федака – самовисуванець, є членом Української партії, працює викладачем в Ужгородському інституті культури і мистецтв, судимість відсутня. У 2019 році брав участь у виборах народних депутатів по мажоритарному округу №68, балотувався як самовисуванець, однак народним депутатом не став.

Іштван Цап також балотується як самовисуванець, безпартійний. Згідно з даними сайту ЦВК, Іштван Цап є першим заступником міського голови (за поновлення на цій посаді судився із міськрадою. - Авт.), проживає в Ужгороді, судимість відсутня.

Михайло Чурило балотується в міські голови Ужгорода від партії «Патріот», є керівником цієї ж політичної сили, фізична особа-підприємець, чинний депутат Ужгородської міської ради від згаданої партії.

Павло Чучка балотується наразі від політичної партії «Голос», безпартійний, фізична особа підприємець. У 2010-2015 роках був обраний до міськради Ужгорода як представник ВО «Батьківщина».

Віктор Щадей балотується на посаду міського голови Ужгорода від партії «Слуга народу», однак наразі – безпартійний. Є головою громадської організації «Карпатський дім», чинний депутат Ужгородської міської ради від партії ВО «Батьківщина», із лютого по листопад 2014 року виконував обов’язки міського голови Ужгорода. На парламентських виборах 2014 р. Щадей балотувався самовисуванцем по виборчому округу №68, однак програв на 4,6 % представнику «Блоку Петра Порошенка» Роберту Горвату.

Роман Юрків – кандидат-самовисуванець, безпартійний, директор ТзОВ «ПетРома».

Володимир Юрса також балотується як самовисуванець, член партії «Християнсько-Демократичний Союз», приватний підприємець.

Зважаючи на те, що в Ужгороді налічується понад 75 тисяч виборців, якщо кандидат на міського голову не набере половину та плюс один голос від тої кількості виборців, які проголосували, буде оголошено повторне голосування.

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області

тел.: 0976446639; 09903198862

email: zakarpattya@opora.org.ua

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

тел.: 0502309596

 Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.