За два роки безвізу ним скористалися 3 мільйони українців

За два роки безвізу ним скористалися 3 мільйони українців

За два роки дії безвізу 3 мільйони українців скористалися біометричними паспортами без віз, прямуючи закордон. Загалом, з 11 червня 2017 року українці здійснили 42,6 млн поїздок до країн ЄС.

Найбільша кількість українців -  більше 1 млн осіб перетнули кордон із Польщею. Також були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, де перетин кордону по безвізовому режиму склав понад 350 тисяч та більше 245 тисяч осіб відповідно. Близько 226 тисяч осіб перетнули кордон зі Словаччиною.

Майже 1 мільйон українців скористалися авіаційним сполученням. Тоді як морське сполучення є найменш популярним, адже у такий спосіб перетнуло державний рубіж лише близько 500 осіб.

Загалом за другий рік безвізу ( з 11.06 2018 по 11.06.2019рр.)  зафіксовано 2,35 млн поїздок українців-безвізовиків. А це в 4,2 рази більше ніж за перший рік (з 11.06 2017 по 11.06.2018рр.)  - 560 тис. осіб.

Це свідчить про те, що все більше українців віддають перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), особливо з погляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року.

Нагадаємо, що першою українкою, яка перетнула кордон з ЄС без візи на українсько-угорському в пункті пропуску «Тиса», з біометричним паспортом стала журналістка із Закарпаття, голова Ужгородського прес-клубу, власкор Радіо Свобода, редактор сайту Zaholovok.com.ua Ірина Бреза.

Рівно опівночі за європейським часом (в Україні це 01:00) Ірина разом з подругами під’їхала до угорського боку пункту перетину Чоп-Загонь. Окрім офіційної процедури перевірки пасажирів та авто, журналістка отримала вітання від Генконсула України в Ніредьгазі, керівництва угорської митниці, медійників України та Угорщини.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання