За два місяці ІМІ зафіксував 36 випадків порушень свободи слова в Україні

За два місяці 2017 року Інститут масової інформації зафіксував 36 випадків порушень свободи слова у 18 областях України. Такі дані подає щомісячний моніторинг ІМІ «Барометр свободи слова».

"За два місяці 2017 року Інститут масової інформації зафіксував по Україні загалом 36 випадків порушень свободи слова, які сталися у 18 областях країни. Основними порушеннями за січень і лютий стали – перешкоджання професійній діяльності журналіста – 12 випадків, 7 випадків обмеження доступу до публічної інформації та 6 випадків погроз", - йдеться у повідомленні.

У трійці лідерів з порушень за цей період Київ та область, Дніпропетровщина та Донеччина. Загалом порушували право журналістів на професію приватні особи, місцева влада і депутати, посадовці та судді.

В ІМІ також відзначили, що в лютому місцева влада продовжувала порушувати право на доступ до публічної інформації. Зокрема, журналіст миколаївського інтернет-видання Niklife Юрій Ягольник у відповідь на запит до міської ради Миколаєва отримав у конверті весільну фотографію нареченого з букетом квітів.

Уперше з початку року ІМІ також зафіксував нищення майна журналістів. Усі три випадки сталися у Дніпропетровській області – трьом журналістам невідомі пошкодили їхні авто. Зокрема, в двох випадках авто було підпалено, в одному – порубано сокирою. У всіх випадках журналісти пов’язують інциденти з професійною діяльністю.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...