Новини

За “бограч- індексом” у лютому життя подорожчало

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою Бограч-index. 


Як повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, дослідники здійснили у лютому порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги "бограч-індексом". 

Фахівці протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. Відповідно до індексу бограча,  якщо за січень 2022-го  на родину з п'яти людей потрібно було витратити 471 гривню, то в лютому 2022 року відбулося незначне зростання вартості продуктів загалом на 43 гривні - і загальні вартість продукції за “бограч-індексом”  - 514 грн.

 «Бограч-індекс» — це винахід дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. 

Щомісячний «бограч-індекс» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м'ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

 


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.