Новини

З 1 червня в Україну можна ввозити товару до 1000 євро

З 1 червня українцям, які повертаються з-за кордону, та іноземцям, які в'їжджають до нас можна буде ввезти без оплати мита (10% від вартості) товару на суму до 1000 євро — набуває чинності Митний кодекс (МК).

 

Ввіз товару через сухопутні і морські пункти пропуску становить 500 євро, повітряним сполученням - до 1 тис. євро, а при поштових переказах - до 300 євро. Як роз'яснив один з авторів МК нардеп Євген Царьков (КПУ), в ньому об'єднано 65 законів, з'явився принцип пост-аудиту — можливості перевірити реальну вартість товару після його ввезення до України, і введена персональна відповідальність митника за порушення.

 

«Митник перестав бути всемогутнім, його права обмежені перевіркою правильності оформлення документів на вантаж (документів стало удвічі менше — 14 замість 28) для бізнесменів, а для громадян — контролем за ввезенням і вивозом заборонених товарів (зброя, дорогоцінні метали, антикваріат), — говорить Царьов. — Це має прибрати з митниці корупцію, адже немає сенсу, наприклад, давати мзду за пропуск фури з квітами, якщо документи в порядку, але інспектор вважає, що ціна занижена — все одно максимум через 4 години він зобов'язаний дозволити в'їзд. Крім того, істотно, з 200 до 500—1000 євро, збільшена сума безмитного ввезення товарів туристами, це важливо, адже на 200 євро можна купити тільки сувеніри, тому всі реально провозили більше, відчуваючи себе злочинцями».

Автори МК вважають, що новації дозволять скоротити число митників удвічі (зараз близько 19 тис. осіб.). Окремі митники вважають, що  збільшення дозволеної вартості товарів, що ввозяться, понизить доходи бюджету, але перевірки стануть ретельнішими, а збори виростуть. Інші кажуть, що багато інспекторів, які контролюють проїзд фур із товаром, звільняться, адже місця перестануть бути «хлібними», або, якщо не буде жорсткого контролю зверху, почнуть активніше «кришувати» «сірих» імпортерів (ввезення за заниженою вартістю), побори з яких виростуть.

 

УНІАН

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.