Юрій Фатула у «Кобзарі» розповів про продовження роботи над темою Першої світової війни

Юрій Фатула у «Кобзарі» розповів про продовження роботи над темою Першої світової війни

У п’ятницю, 6 грудня, в Ужгороді, в рамках щорічної передсвяткової  акції «Письменник за прилавком»  із читачами та відвідувачами книгарні «Кобзар» зустрівся автор унікальних книг про Першу світову війну та долю закарпатців у ній.

«Продовжую працювати над темою, є великий потенціал для розвитку нашої роботи. Ми з однодумцями створюємо громадську організацію, яка до кінця грудня вже буде зареєстрована. Це буде Центр військово-історичних досліджень «Memento Bellum», в перекладі –  «Пам’ятай війну». Зможемо краще проводити нашу роботу, на вищому організаційному рівні», – розповідає Юрій Фатула. 

«У вересні ми відвідали об’єкти Першої світової війни у Словенії. Ми були у знаменитій в церкві Святого Духа на Яворці, прочитали прізвища 71 солдата із Закарпаття. Тут є імена полеглих солдатів 66-го Унгварського піхотного полку, 85-го Мараморошсько-Угочанського піхотного полку, були на цвинтарі у підніжжі гори, де поховані 6 тисяч невідомих угорських солдатів, серед яких є і закарпатці. Ми повинні розуміти, що наші, закарпатські прізвища висічені у багатьох європейських столицях, містах, місцях, і ця церква – вражаючий приклад. Їй 100 років, вона має статус об’єкту історичної спадщини ЮНЕСКО Це є основний пункт туристичної військово-історичної Дороги миру, яка проходить у Словенії. Щодня тут є десятки, сотні туристів з багатьох європейських країн проходять через цю церкву. Заходять сюди і читають прізвища. Лише ми, земляки полеглих солдатів, не доїжджаємо. І не знаємо, що закарпатські прізвища висічені у таких визначних місцях. І таких локацій є дуже багато», – каже автор.

Також Юрій Фатула представив читачам  одну з перших своїх книг – Ярослав Достал  «Подкарпатська Русь», де він виступив як автор перекладу, упорядкування та доповнення. «Ярослав Достал – це чеський письменник, який у 1936 році написав прекрасний путівник по Підкарпатській Русі. Інформація, яка там міститься є настільки ексклюзивною, цікавою і новою, що я переклав Достала з чеської на українську, додав фотографії і вийшло таке довідкове видання, яке зараз дуже затребуване. Тут є дані щодо перепису населення за 1930 рік  по кожному населеному пункту Закарпаття. Так само вказано інформацію про туристичні об’єкти, є дуже цікаві фото туристичних місць, гірських хат із 30-х років. Тому видання цікаве не лише історикам, а й мандрівникам», – зазначає Юрій Фатула.

Нагадаємо, акція «Письменник за прилавком» триватиме в Ужгороді до 18 грудня: щодня (крім вихідних)  з 14.00 до 15.00 у книгарні «Кобзар». Підсумком акції стане нагородження переможців конкурсу «Книга на Миколая».

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання