Новини

Юний ужгородець увійшов в число 15 фіналістів Google Science Fair 2014

В число 15 найвидатніших, на думку авторитетного журі, робіт Google Science Fair 2014 увійшов і проект представника України - 13-річного Марка Дробнича з Ужгорода.

Ідея проекту "Шкільний презентаційний мікроскоп з віддаленим управлінням" народилася у Марка після того, як він дізнався, що в багатьох українських школах немає мікроскопів для вивчення курсу біології. Свій мікроскоп він побудував на основі LEGO Technik і LEGO Mindstorm EV3. Управляти мікроскопом можна з будь-якого Android-пристрою по Bluetooth, а зображення можна транслювати допомогою програми Google Hangouts. Марк зняв відео, в якому особисто представляє свій проект.

Перед суддями Google Science Fair в цьому році знову стояло складне завдання - з безлічі цікавих проектів вибрати найдостойніші. В число робіт фіналістів потрапили найрізноманітніші проекти: від допомоги людям з хворобою Альцгеймера до поліпшення стану навколишнього середовища за рахунок зменшення забруднення та портативного екологічного приладу з очищення води.

І це тільки деякі з прикладів 15 неймовірних проектів, які стали фіналістами четвертого конкурсу Google Science Fair. Від України до Австралії, від Індії і до Канади - цього року юні науковці віком від 13 до 18 років зробили ще один крок на шляху до наукового визнання та успіху. Ознайомитися з усіма 15 проектами-фіналістами можна на веб-сайті Google Science Fair.

Що ж далі очікує на юних науковців? У вересні цього року всі вони запрошені в штаб-квартиру Google в Маунтін-В'ю, Каліфорнія, де представлять свої проекти для міжнародної групи суддів та поборються за призи у вікових категоріях (13-14 років, 15-16 років і 17-18 років) і головний приз: грант $ 50 000 на навчання, 10-денну поїздку на Галапагоські острови в складі експедиції National Geographic, можливість побувати на космодромі Virgin Galactic і багато іншого.

Крім того, цього року люди зможуть самі вибрати свого фаворита серед представлених проектів, а переможець отримає приз глядацьких симпатій. Починаючи з 1 вересня, ви можете підтримати фіналістів і проголосувати за улюблений проект на сайті Google Science Fair.

Імена переможців будуть оголошені під час церемонії нагородження, яка відбудеться 23 вересня і транслюватиметься в прямому ефірі на YouTube каналі та веб-сайті.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.