Новини

Юні ужгородські спортсмени зустрілись із рекордсменом світу зі спелеоконтесту

Маленькі туристи-краєзнавці із Закарпатського центру туризму провели зустріч із Владиславом Куртою.

Владислав у грудні встановив рекорд України зі спелеоконтесту: 30 метрів із результатом 21,09 секунди, цим самим став претендентом на світовий рекорд, адже до цього нікому не вдавалося досягти подібного результату.

Рекордсмен поділився спогадами, розповів гуртківцям про сходинки до успіху, величезний вклад тренерів та методи роботи над собою.

Довідка:

5 грудня 2015 року у дні проведення XXIV з’їзду Української Спелеологічної Ассоціації (УСА) був офіційно зафіксований рекорд України по спелеоконтесту на дистанції 30 метрів у стилі „Frog” (жабка). Рекорд встановив Владислав Курта із Закарпатської області з результатом 21,09 секунди. Цей результат став приємно неочікуваним, не тільки для присутніх під час забігу, але і для його тренерів, і для самого Владислава. Адже цей результат майже вдвічі перевищує попередній рекорд України у стилі „Frog” (40,21 секунди) встановлений нашим земляком Олексієм Ждановичем у 1999 році та навіть перевищує найкращий світовий результат у стилі механіка (24,6 секунди) встановлений Джоном Брауном (http://caves.org/section/vertical/conts.html).
Українські рекорди встановили представники ужгородського пригодницького клубу „Lynx”, вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” (керівник спелеосекції Монич Олеся Омелянівна) та Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівник спелеогуртка Левінець Михайло Михайлович).
Спелеоконтест – це підйом по вертикальній мотузці за допомогою схоплюючих вузлів або пристроїв на дистанціях 30 та 120 метрів, можливий у різних стилях. Підйом спортсмена здійснюється по мотузці, яка проходить через блок закріплений над землею на висоті 4-6 метрів і видається через гальмівний пристрій. Спелеоконтест є одним із складових елементів тренувань ужгородської спелеошколи. Але він не має багато прихильників, тому що є одноманітним і вимагає великих вольових та фізичних зусиль. Спелеоконтест поєднує в собі комплексне навантаження майже всіх м’язів людського тіла й водночас тренує хорошу витривалість.
Владислав Курта свою активну діяльність у спелеології та туризмі почав з 2010 року. Протягом п’яти років брав участь у досліджені печер Закарпаття, Поділля та Криму. Брав участь у різноманітних пішохідних, водних та велосипедних походах.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.