Новини

Ясінянська громада з початку повномасштабної війни прийняла 12 тис. переселенців

Гірська і найвіддаленіша від Ужгорода Ясінянська громада з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прийняла близько 12 тисяч переселенців, які приїхали в Карпати із регіонів, де ведуться активні бойові дії. Наразі в селищі Ясіня та прилеглих селах залишилося понад 2,3 тис.  переселенців.


Про це у четвер, 26 січня, під час під час регіонального форуму «Єднання заради дії. Життя з нуля» в Ужгороді повідомив голова Ясінянської територіальної громади Андрій Делятинчук. За його словами, з початку зими в Ясіня приїхало ще 150 переселенців з різних областей, де зараз ведуться воєнні дії. Їх у громаді називають гостями.

«Загалом громада прийняла близько 12 тисяч гостей, розселяли, відправляли закордон, допомагали всім, чим потрібно було. Зараз маємо понад 2390 активних гостей. Тільки з початку цієї зими в Ясіня приїхало 150 переселенців. Ми сприймаємо їх як гостей», – сказав Андрій Делятинчук.

«Переселенці, як і всі люди, кожен з різними емоційними станами, різними потребностями. Доводилося з кожним по-різному розмовляти. Громада і волонтери допомагали усім, чим могли. Перший виклик для нас – створення місць для проживання. Бо ми розуміємо, що частина людей залишиться тут. У нас гірська місцевість, обмаль вільної землі для будівництва  і немає великих гуртожитків чи інших об’єктів, де б ми могли облаштувати приміщення. Однак, маємо і певні успіхи, у завершили ремонт у лікарні, яка з перших днів вторгнення також стала прихистком для переселенців», –  додав Андрій Делятинчук.

За його словами, наразі громада має два основні виклики, які стосуються теми забезпечення потреб переселенців – житло і робота. «Із працевлаштуванням можуть бути труднощі. У нас не дуже великий вибір вакансій, оскільки це гірська місцевість. Разом з тим є категорія людей, яким так комфортно і вони нічого не готові поки змінювати. Але маємо і достатньо прикладів, коли люди до нас приїхали, мають бажання тут залишитися і знайти себе. Дуже хочеться їм допомогти», – зазначив Андрій Делятинчук.

Нагадаємо, сьогодні в Ужгороді відбувся регіональний форум «Єднання заради дії. Життя з нуля». З початку повномасштабного вторгнення Закарпаття прийняло близько 400 тисяч переселенців, офіційно зареєстрованих — понад 156 тисяч. На форумі обговорили захист прав переселенців, інтеграцію у нових громадах, розв'язання найбільш болючих проблем переселенців.

впо

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.