Новини

Ярмарок на Сакура Фест: мистецтво і гендмейд для допомоги ЗСУ

4 квітня в Ужгороді розпочався масштабний фестиваль Сакура Фест, що продовжується і на вихідних. Протягом трьох днів відбудеться близько сотні заходів для дорослих та дітей: від концертів і живих скульптур – до майстер-класів з малювання квітів на асфальті, йоги і медитацій.

Як і на кожному фестивалі, найперше увагу відвідувачів привертає ярмарок, що розтягнувся від площі Фенцика – майже до кінця набережної Незалежності. Цьогоріч у ярмарку беруть участь більше сотні учасників: приватних підприємців, митців, хендмейд-майстрів, волонтерів.

Співорганізаторка фесту, голова правління ГО «Творчі волонтери» Юлія Дуб розповідає: «Ініціатива створення ярмарку була наша, але стала можливою за підтримки міської ради. Три роки тому Сакура Фест був просто ярмарком із фотозоною, далі вибудували цілісну програму з різними заходами. Нас підтримали управління економіки Ужгородської міської ради, управління туризму і Департамент культури ОДА. Тому цього року ми залучили багато організацій, а також тих, хто полюбляє хендмейд, які продають товари власного виробництва. Наша мета –  зібрати якомога більше коштів, а в ідеалі – 500 000 гривень».

Солодощі на ярмарці

З благодійними намірами учасниками фестивалю стали й діти з приватної школи «Main Point Academy». Вони продають не тільки декоративну косметику і мило, які зробили на уроках хімії, а й придумали безпрограшну лотерею, що привертає увагу охочих «витягти щасливий білет».

Марина Тафій, викладачка та волонтерка руху підтримки Закарпатських військових, з посмішкою та гордістю розповідає про своїх учнів 6–11–х класів, які за власним бажанням збирають кошти на дрони за допомогою своєї творчості.

На дрони

Дівчата Софія Поляк та Поліна Воронюк, учениці 6 класу, діляться враженнями: «Ми дуже раді, що змогли сюди потрапити. Все, що ми продаємо, – піде на дрони. Тут є вироби, які створили самі: помади, свічки, брелки тощо. Нам дуже подобається тут, бо можемо продавати те, що комусь принесе користь».

Софія та Поліна

На прилавках можна побачити закарпатську пікницю, свіжий сир, вʼязані сумки, прикраси, вишиванки, а ще – мистецтво й технології. Наприклад, Влад Андреєв презентує власні мінікартини, які малює пальцями. А Сергій Гончаров займається 3D друком на набережній. На його прилавку стоїть принтер, який фільмували всі охочі.

«Я вперше продаю те, що створив, на вулиці. 3D друком займаюся майже 8 років, свої перші принтери, збирав сам. На передовій потрібно дуже багато зброї, певних деталей і тому подібне, а 3D друк з цим непогано справляється. Багато волонтерів закуповують цей друк, для того, щоб робити якісь необхідні предмети для наших захисників. Частина вилучений коштів іде на ЗСУ, а з іншої – купуємо матеріали. Ми друкуємо багато різних предметів: вази для квітів, іграшки, деталі для потреб військових. До прикладу, я працюю з конкретними підрозділами і вже знаю, що приблизно їм потрібно виготовити», – розповів Сергій.

Сергій

Під час Сакура Фесту в Ужгороді можна зустріти людей із різних куточків України. Хтось приїхав саме на фестиваль, та чимало й вимушено переміщених осіб, які живуть тут три і більше років.

Надія Швачка, яка народилася на Черкащині, розповідає про враження від фестивалю: «Я проживаю тут вже 3 роки і полюбляю ці всі ярмарки, які проводяться. Сьогодні ми придбали багато різного. До прикладу, побачила цукерки, які виготовлялися у Звенигородці, моєму рідному місті. Купила багато, щоб згадати дитинство. Також придбали декілька воскових виробів, сири та предмети для особистої гігієни. Мені подобається, що тут багато талановитих людей. Просто пройти і нічого не купити на ярмарках? Це неможливо! А найбільше мені подобається, що тут активно підтримують ЗСУ, бо мій чоловік зараз воює і для мене це дійсно важливо».

Надія Швачка

Також враженнями щодо ярмарки поділилась киянка Христина Павук: «Ми з подругою планували поїздку до Ужгорода саме під Сакура Фест. Спочатку дуже розчарувалися, що не побачимо квітучі сакури, заради яких придбали квитки. Хотілося зробити багато гарних фото та відео, а тут все зіпсувалося. Та коли вже ми зрозуміли, що плани не змінити, вирішили їхати. Вийшли з потягу без настрою. Та після того, як склали речі і пішли гуляти, поганого настрою наче й не було. Ми одразу ж ознайомилися з програмою і, як справжні дівчата, пішли скуповувати все, що є на ярмарку. Не очікували, що ярмарок буде настільки атмосферним. Купила неймовірне мило ручної роботи, а ще – обов’язково відвезу додому сир із перцем та закарпатську бринзу. Мене дуже тішить, що частина виручених коштів іде на підтримку ЗСУ. Я сама працюю на компанію, де ми кожну останню пʼятницю місяця донатимо нашим хлопцям, тому для мене це важливо».

Ярмарка Сакура фесту

Ярмарок у межах Сакура Фесту  — це приклад того, як поєднуються традиції, творчість і підтримка. Туристи, мешканці та всі, хто долучився до події, стали частиною великої справи. Попри виклики часу, українці вміють допомагати, підтримувати одне одного й творити разом.

 

Катерина Жеребак, студентка відділення журналістики УжНУ

для zaholovok.com.ua

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.