Новини

Які корисні закони прийняла Верховна Рада і чому нардепи консолідовані

Місяць тому Верховна Рада України вперше запрацював під обстрілами. Відтоді робота парламенту не припинялася, народні депутати продовжують ухвалювати надважливі під час війни законодавчі рішення. Про подробиці цих законодавчих ініціатив розповів під час брифінгу в Ужгородському прес-клубі Михайло Лаба, народний депутат України, член бюджетного комітету.

фото

«На пленарному засіданні 24 березня ВР прийняла 1 постанову та 18 важливих законів в цілому, а також 5 законопроектів у першому читанні за основу. Зараз парламент як ніколи консолідований, кожен депутат працює на своєму робочому місці, уряд та парламент на бойовому фронті- зазначив Михайло Лаба.- Це робота усіх на одному подиху,  ми ще не жили в таку добу, кожен крок видається переможним. Велика шана усім українцям!». 

Нардепи на засіданні проголосували за звернення до ООН, ЄС, НАТО та інших організацій про необхідність вжиття додаткових спільних заходів з метою припинення агресії росії. «Європа вже відчуває, чим загрожує недопомога Україні. Санкції повинні включати відмову від імпорту, закриття портів, торгівельного простору для літаків, повну зупинку міжнародного транспортного сполучення, а також притягнення до відповідальності окупантів включно з вищим військовим політичним керівництвом», - каже Михайло Лаба..

Проголосувала ВР за низку законів, які спрощують функціонування бізнесу та підтримують діяльність підприємств. Зокрема, закон №7190 закон передбачає вдосконалення норм податкового законодавства , звільнення від сплати ПДВ, від мита імпортних товарів, спрощення процедури митного оформлення, звільнення від сплати податків 1-2 груп приватних підприємців. За 2021 та 2022 рр. звільнили від сплати податку на нерухоме майно житло, розташоване на територіях на бойових дій та в окупації, а також житло, яке стало непридатним для проживання у зв’язку з збройною агресією РФ. Повністю звільнено від оподаткування ввезення транспортних засобів громадянами. Звільнено від акцизного податку та ПДВ ввезення транспортних засобів суб’єктами спрощеної системи.

Законом 0133 ратифікували Гарантійну угоду між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, в рамках якого Укрексімбанк залучить кредитні ресурси МБРР. Позика становитиме 100 млн дол США під гарантії України на строк 20 років з 4-річним пільговим періодом. Верховна рада також надала право користувачам (орендарям) у разі неможливості самостійного обробітку землі передавати її на посівну кампанію 2022 року іншим агровиробникам (у суборенду), дозволили районним військовим адміністраціям передавати в оренду строком до 1 року земельні ділянки сільгосппризначення державної та комунальної власності (крім тих, які перебувають у постійному користуванні) із розміром орендної плати до 8% нормативної грошової оцінки із застосуванням середньої оцінки одиниці площі ріллі по області. 

Прийнятий закон №7192 передбачає на період дії воєнного стану уповноважити уряд визначати особливості оренди державного та комунального майна, які наразі встановлені законом, а саме: оперативно приймати рішення щодо порядку надання згоди на передачу майна в оренду, формування стартової орендної плати, строків проведення аукціону, тощо.

«В освітньому секторі теж є зміни. Ми проголосували за спрощення ЗНО, а також скасували проведення ДПА. При цьому, вступ до закладів вищої освіти у цьому році не скасовується, а відбудеться за спрощеним механізмом без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Порядок вступу буде затверджено Міносвіти і науки.

Прийняття Закону знизить соціальну напругу в суспільстві в частині підготовки та складання незалежних освітніх вимірювань та організації вступної кампанії у 2022 році.- пояснив Михайло Лаба.

фото

Верховна рада також прийняла низку законів у соціальній сфері. Зокрема, законом №6417 поліпшили пенсійне забезпечення у разі втрати годувальника, зокрема, батькам (одному з батьків), дружині/чоловікові або для одного непрацездатного члена сім’ї - 70% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника; двом і більше непрацездатних членів сім’ї (крім батьків, дружини/чоловіка) – 50% на кожного. Пенсії, які призначатимуться членам сімей військовослужбовців не можуть бути нижчими 2 прожиткових мінімумів для непрацездатних (у 2022 -1934 грн). Законом № 7185 внесли зміни до 24 законодавчих актів України, які регулюють питання забезпечення соціальних прав і гарантій добровольців Сил ТерОборони ЗСУ, добровольчих формувань ТерГромад, громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону та осіб, які брали участь у забезпеченні оборони України внаслідок військової агресії РФ проти України. 

Один із прийнятих законів стосується колаборантів. Відтепер за колабораційну діяльність передбачено ув’язнення до 12 років з конфіскацією за пособництво державі-агресору, тобто будь-яку співпрацю з такою державою, її окупаційною адміністрацією, збройними формуваннями на шкоду Україні. А також унеможливлено обрання запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою, щодо підозрюваних у вчиненні злочинів проти національної і громадської безпеки, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Також запроваджено кримінальну відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з такими можливими санкціями: штраф до 51 тис грн або виправні роботи до 2 років або обмеження волі до 4 років, а вчинені в особливо великому розмірі або під час воєнного/надзвичайного стану - до 7 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Михайло Лаба також зазначив, що всі законодавчі прийняті ініціативи можна відслідковувати у телеграмканалі Верховної Ради. «Ми разом з тим ми співпрацюємо з усіма гілками влади, з територіальними громадами та суб’єктами виконавчої влади, для того щоб напрацьовувати необхідні зміни. Всі комунікації проходять на рівні». – резюмував народний депутат.  

Telegram-канал Верховної Ради України: https://t.me/verkhovnaradaukrainy

Telegram-канал народного депутата України Михайла Лаби: https://t.me/MikhailoLaba

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.