Новини

Як зібрати дитину у літній наметовий табір. Фотопоради.

Літо. Пора канікул, відпочинку і таборів. Все частіше батьківські комітети, туристичні фірми і скаутські організації пропонують влаштування літніх таборів наметового типу. Якщо вашій дитині випала можливість поїхати у такий – хапайтеся за цю можливість. Коли ж бо дитина зможе пожити серед ровесників та під наглядом досвідчених інструкторів у наметах, готувати на вогнищі, вчитися виживанню поза цивілізацією і просто доторкнутися до краси природи, чистоти гірських річок і насолодитися вдосталь красою гір? Тим паче, що таборовий вік школяра – не такий вже і розлогий. Від 12 до 17 років. Саме у цих вікових межах санітарні правила дозволяють перебувати дітям у наметових таборах.

Зібрати дитину так, щоб, відпустивши її на два тижні у «дику природу» при цьому бути спокійним самому – справа, яку з наскоку не вирішиш. Є нюанси і «підводні камені». Тож, спробуємо дати вам кілька порад на прикладі окремо взятого закарпатського школяра віком 14 років, якого разом зберемо у табір.

Отож, організатори табору, зазвичай, беруть на себе забезпечення наметами, спальними мішками, казанами для приготування їжі, бензиновим чи дизельним електрогенератором для освітлення табору та зарядження телефонів, шанцевим інструментом для облаштування санітарної та кухонної зон, пилами та сокирами. Тож, цих речей не потрібно брати, якщо тільки у регламенті табору не вказано іншого. А ось що брати потрібно:



Рюкзаки. Один великий і один малий. Великий – для транспортування речей до місця табору. Малий – для перебування у таборі, зберігання речей «швидкого доступу», як-от ліхтарик, серветки, гроші, фотоапарат, вода… З ним дитина ходитиме у недалекі походи в околицях табора, які зазвичай організовуються під час зміни, на річку тощо.



Каремат, або ж туристична пінка. Навіть якщо будуть спальники – краще постелити під себе «пінку» - вона теплоізолює так добре, що на ній можна спати на снігу. Вдень, завдяки каремату, дитина не сидітиме і не лежатиме на голій землі. Ковдра або плед – закутатися, укритися, якщо змерз, висохнути після дощу, підстелити перед тим, як лягти на траву, щоб не «наловити» кліщів.



КЛМН! Кружка, Ложка, Миска, Ніж. Коментарі зайві. Персональний посуд. Кружку можна взяти ще одну – металеву кружку-термос. У ній, звісно, чай просто на вогнищі не підігрієш, але вона не пече руки, довго зберігає прохолоду джерельної води і у ній можна приготувати одну порцію гречки (третину чашки крупи залити окропом, закрити кришкою, почекати півгодини, злити надлишок води, посолити, заправити тим, що є під рукою: тушонка, кетчуп, масло, січена зелень тощо). Ніж слід брати такий, яким зручно чистити картоплю. Фляга для води, або пластикова пляшка із спортивним «соском» (на фото нема).


Одяг! На фото – «умовний одяг» - його повинно бути більше. Рекомендований набір:
- 2 - 3 пари нижньої білизни; 6-7 пар шкарпеток, з яких 2 пари - теплі вовняні;
- 2 - 3 футболки, шорти, плавки/купальник;
- Не менше ніж 2 пари штанів (одні – робочі (джинсові або камуфляжні);
- 1 теплий фліс або светр;
- 1 куртка – вітровка;
- кепку, панаму або бандану, а також в’язану шапку;
- одяг для спання (піжама, довга футболка або трикотажний спортивний костюм)



Засоби захисту від сонця і мозолів. Окуляри, шийна хустина-бандана, рукавиці (часто доводиться самотужки копати місце під вогнище, сходити за дровами, зняти гарячий казанок – рукавиці не завадять, а ціна їх – три грн.). Якщо є – можна взяти бафф (модна нині труба-шапка, яку можна носити як пов’язку, шарф тощо).



Речі, які роблять життя легшим. Ліхтарики: налобний та кишеньковий (краще на світлодіодах – економніше, надійніше, сучасніше), запасні батарейки для них, надувна подушка, клейонка (шмат півтора на два метри) – часто у зливу «сухими» лишаються лише жителі наметів, які привезли із собою цю просту річ за 4 гривні.



Засоби навігації і зв’язку. Телефон (можна два) недорогої моделі (у таборі трапляється всяке – від повного затоплення табору до «наступив ліктем і воно тріснуло), зарядний пристрій, карта місцевості, де розташовано табір (бажано у мапнику – чохлі для карт), компас. Останні дві позиції – опціонально. Якщо ви хочете навчити дитину орієнтуватися на місцевості – кращої нагоди може не трапитися.



Несесер із засобами гігієни. Такий «органайзер» дає хоч якусь надію, що шампунь не буде видавлено у першу ж ніч на одяг у рюкзаку, а мило не вистрибне у ліс під час першого умивання.



Власне засоби гігієни. Туалетний папір, мило у мильниці (!), зубна щітка у футлярі (!) + паста у маленькому тюбику (на фото не потрапила), засіб для очищення шкіри, (у підлітків шкіра буває жирна), засіб для відлякування комарів (!!!), побільше вологих серветок, спирт у вигляді гелю (знезараження рук перед їжею, обробкою ран), косметичні тампони. Можна маленьку пляшечку шампуню.



Засоби виживання. Ніж малий і великий (буває треба використати його як сокирку, шанцевий інструмент, важіль, ломик, зняти казанок, затесати кілок), сірники у герметичній упаковці, запальничка, два метри мотузки (підтягнути намет, нап’яти над собою тент, зібрати в’язанку дров, підперезатися, підвісити поруч ліхтарик, рюкзак, зрештою, дитина просто навчиться володіти мотузкою і в’язати правильно (!) вузли)



Взуття. Кросівки і сандалі або шльопанці. Ви краще знаєте у чому любить ходити ваша дитина, але одну пару закритого і одну пару відкритого взуття обов’язково.



Сухий пайок. Звісно, у таборі годують. Але хто з нас не крутився перед сном від раптового голоду, або не «пищав» животом, не у змозі дочекатися поки звариться сніданок. У нашому випадку персональну продовольчу програму було виконано: пачкою бубликів, кількома міні-банками курячого паштету, який можна відкрити без консервного ключа і з’їсти із тими ж бубликами, сухарями чи, попросивши на кухні хліба, намастити собі шматок. Але ноу-хау, яке ми самі вигадали це: суміш сухофруктів з горіхами, яка обходиться ДУЖЕ дешево, якщо її зробити самому. Для цього ми пішли на «зелений» базар, купили 700 грамів суміші сухофруктів. Її там просто з мішка продають молоді узбеки по ціні 20 грн/кг. І там-таки купили на 10 грн 300 грамів арахісу.



Вдома це все було змішано і розфасовано по пакетиках із зіп-локами, які були куплені на базарі «Білочка». Вийшло 14 пакетиків – по кількості днів перебування у таборі. Такий собі їстівний календар. Завжди можна порахувати скільки пакетиків лишилося у рюкзаку і дізнатися скільки днів до кінця табірної зміни. Все це добро ми упакували у пухкеньку сумочку. Набита фруктами з горіхами вона може служити ще й запасною подушкою.



Аптечка. Набір пластирів. Фаніган – тамує біль у м’язах та мігрень. Німесіл – протизапальне та радикальне знеболююче (порізи, опіки, травми, зуби). Лоперамід – засіб від розладів шлунку. Лоратидин – антиалергічне. Колдфлю – симптоматичне поти застудне. Сорбекс – від кишечних отруєнь. Альтекс – бактерицидні загоюючі серветки, кілька ампул йоду, ватні тампони, бинт. Добре б перекис водню у крапельниці з-під крапель від нежитю. Всі ці ліки обійшлися у 50 грн.



Спеціальні ліки. Ви краще знаєте, чим ваша дитина любить хворіти. От у нашого буває печія, тому додали «Гавіскон». А ще він любить хапати нежить – носовичків побільше.



Ось так виглядають всі ліки у зборі. Досить компактно. Все це треба покласти у «спецпакет», до якого влаштувати швидкий доступ «навпомацки». Наприклад, у передню кишеню рюкзака.



Дайте дитині у табір якусь іграшку. Окрім того, що вона гратиметься, це нагадуватиме про дім. Тільки не давайте плюшевого ведмедика – у загоні засміють. :) Ми от дали невеликий піном’яч для гри на суші і у воді.



Плащ-намет! Якщо маєте можливість дістати американський плащ-намет – зробіть це (буває у секонд-хендах новий). Важить 120 грамів, кількома рухами перетворюється на водонепроникний плащ, намет, який напинається двома паличками і мотузкою, або у водонепроникне покривало.



Книга. Наш «рекрут» взяв із собою «Методи виживання САС» (британська військова розвідка). На додачу отримав роздруковані з інтернету рецепти страв на вогнищі на 16-ти сторінках.



«Речі-які-на-собі». Гаманець із грошима, годинник, ключі від рідної домівки. Це Важливо. Дитина повинна постійно відчувати, що у неї є ключ від місця, де її завжди чекають.

Ось таким вийшов таборовий набір у нас. Що б ви додали? Пишіть у коментарі. Скоро у «таборі день відкритих дверей» - довеземо те, що забули. Самі ж ми у таборі востаннє були років 25 тому. Могли і забути щось.
Гарного відпочинку вашим дітям. Хорошого літа вам.

Олександр Попович.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Новини інших ЗМІ