Як Закарпаття торгує зі світом. ІНФОГРАФІКА

Як Закарпаття торгує зі світом. ІНФОГРАФІКА

Географічне становище Закарпаття сильно впливає на економічну діяльність у нашому краї. Наявність кордонів із декількома державами-учасницями ЄС сприяє росту як імпорту товарів, так і їх експорту. 

На сайті ГУС Закарпатської області ми знайшли дані, які характеризують зовнішньоекономічну діяльність на Закарпатті ще з 1996 року.

Як ми бачимо на першому графіку, після розпаду СРСР справи йшли не надто добре і обсяги експорту та імпорту не були значними, хоча і поступово росли.

Сильний стрибок, особливо імпорту, мав місце у 2004 році. Це може бути пов’язано з декількома факторами: як загальним ростом світової економіки у цей час, так і набуттям нашими сусідами статусу членів Євросоюзу. Втім, у 2008 році весь світ сколихнула Світова економічна криза, наслідки якої показав наш графік у вигляді падіння в 2009 році і експорту, і імпорту товарів. Згодом ці показники зростали, але вже після 2013 року, імовірно, через революційні події в Україні, вони знову стали спадати і останнім часом мають негативну тенденцію.

Також на окремому графіку ми показали, як відрізнялася торгівля Закарпаття зі країнами СНД та Євросоюзом. З нього чітко видно, що країни СНД ніколи не були великими торговими партнерами Закарпаття, а після подій Майдану і геть пішли на спад. Втім, так само за останні роки скоротився і імпорт з ЄС. Свого максимуму він досяг у кризовому 2088 році — більше 1 553 мільйонів доларів США. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання