Новини

Як вибрати роутер для квартири

Стабільний інтернет залежить не тільки від провайдера, але й від роутеру. Велику роль грає бренд виробника та технічні параметри моделі. Також слід враховувати завдання й потужності, які очікуються від девайсу. Більшість характеристик можуть не використовуватись у квартирі. Тому слід розглянути практичні поради, щоб вибрати роутер, який задовольнить потреби споживача.

Тип підключення

Роутер не є джерелом мережі, а лише посередником між постачальником і споживачем. Існують такі варіанти:

  • ADSL. Поширений тип, розрахований на роботу зі звичайною телефонною лінією. Не здатен працювати на великій швидкості, тому не використовується для професійних потреб.
  • Ethernet. Підключення до мережі відбувається за допомогою кабелю. У більшості випадків використовується оптоволокно. Це найшвидший спосіб передачі даних. Має високий рівень надійності за будь-яких кліматичних умов. Застосовується для обслуговування бізнес-центрів та квартир.
  • 3G або 4G. Пристрій використовують для підключення до інтернету через мобільну мережу. Необхідна SIM-карта. Стабільність і швидкість регулюється провайдером і може суттєво відрізнятися залежно від навантаження.
  • Універсальні. Поєднують декілька типів підключення. Найпоширеніший тип роутерів.

Вибираючи пристрій на сайті магазину Алло у Львові, орієнтуйтеся на провайдера, тому що він надає підключення до інтернету.

Пропускна здатність

Необхідно враховувати параметри швидкості, які надає провайдер. Дуже поширена ситуація, коли вибирається роутер, технічні можливості якого значно нижчі від тих, що надає постачальник. Можна придбати пристрій із пропускною швидкість 1 ГБ/с, у той час як доступно лише 100 МБ/с.

Спочатку треба визначити параметри підключення, які надає постачальник. Подумайте, що вам підходить. Після цього можна купувати Wi-Fi роутери у Львові. В описі вказуються технічні характеристики.

Ціна пристрою

Вартість суттєво відрізняється залежно від можливостей пристрою. Чим дорожчий роутер, тим кращий рівень сигналу. Передбачені додаткові функції. Це міні-комп’ютер, в якого є процесор, оперативна пам’ять та необхідне для роботи програмне забезпечення. За ціною розрізняють:

  • Бюджетні. Додаткові просунуті функції є не в усіх моделях. Задовольняють основні потреби користувача.
  • Середньобюджетні. Найпопулярніша категорія. Дають можливість створити мережу з широким покриттям.
  • Преміум. Моделі мають високу швидкість. Можуть працювати із сотнями підключень. Є топ-ПЗ.

Слід орієнтуватися на розмір квартири і кількість кімнат. Виберіть місце для розташування пристрою. Якщо квартира маленька, а все девайси в зоні покриття, немає потреби в надто потужній моделі. Жиле приміщення з декількома опорними стінами потребує роутера з сильним сигналом. Як варіант, можна придбати декілька виробів та поєднати їх між собою. Враховуйте технічні можливості вашого пакету від провайдера, а також особливості квартири перед покупкою пристрою.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.