Кілька зайвих кілограм - поширена явище після зимових свят. Якщо ви також серед тих, хто прагне їх позбутися, то прочитайте наш матеріал до кінця. Ми зібрали для вас корисні поради, що допоможуть вам без зайвого стресу не тільки схуднути, а й привести свій організм до ладу.
Позбавтеся стресу
Численні дослідження свідчать: під час хронічного стресу людський організм більш схильний до набирання зайвої ваги. Дехто у цей період перестає займатись фізичними вправами, починає зловживати солодощами, фаст-фудом. Також під час стресу організм схильний затримувати зайву рідину, що теж впливає на вагу.
Проаналізуйте, які стресові фактори впливають саме на вас, намагайтеся їх мінімізувати.
Більше рухайтеся
Якщо вирішили привести свою вагу в норму - без фізичних навантажень вам не обійтися. Тут важливо зберігати здоровий глузд та не вдатися до фанатизму. Якщо ви геть профан у питаннях спорту і лише думка про це викликає у вас внутрішню істерику, то починайте з малого. До того ж надмірні фізичні навантаження можуть мати й протипоказання при деяких захворюваннях.
Отже, починайте з мінімуму. Ходіть пішки, не лінуйтеся. Візьміть за правило щодня гуляти. Обирайте той темп у якому вам комфортно. Запам'ятайте, що піші прогулки - чи не найкорисніше навантаження для людини. Не сходьте з дистанції, навіть якщо дуже хочеться. Для більшої мотивації беріть з собою ще когось у напарники. Також для більшого натхнення можете придбати шагомір, зараз їх на ринку є купа й за помірною ціною, чи встановіть додаток на смартфон.
Оберіть для себе такий вид спорту, який приноситиме задоволення. Якщо, приміром, біг на довгі дистанції для вас вселяє жах - оберіть, танці, плавання, йогу, пілатес, теніс, стрейчинг. Повірте - варіантів купа. Навіть, якщо у вас немає змоги відвідувати заняття в залі, займайтеся вдома. Пам'ятайте головне правило ефективності - регулярність.
Пийте воду
Відмовтеся від різноманітних “питних” вуглеводів. Солодкі компоти, узвари, соки, газировки, спеціальні спортивні напої з підсолоджувачами, енергетики не принесуть вам жодної користі. Головним вашим напоєм має бути вода. Без її достатньої кількості просто неможливе нормальне функціонування організму.
Існує теорія, що з часом організм починає менше відчувати спрагу. Нехай біля вас на видному місці завжди стоїть склянка води, щоразу випивайте з неї потроху, навіть, якщо вам здається, що ви геть не відчуваєте спраги.
Як почати здорово харчуватися і не померти з голоду
Мабуть, всім давно зрозуміло, що для того, щоб скинути вагу - варто внести корективи у своє меню. Здорове харчування вам допоможе не лише влізти в джинси, а й краще почуватися. У вас з'явиться більше сил, енергії та мотивації рухатися далі по життю. Але тут дуже важливо не впадати у крайнощі й не перетворитися на гастрофашиста, що мучить себе виключно заморськими кіноа та авокадо. Відмовтеся від фастфуду, солодощів, випічки, смаженого (так, саме цієї смакоти з золотистою скоринкою - вона зло), копченостей та переробленої їжі.
Часом робіть собі невеликі послаблення, це допоможе уникнути повноцінного зриву та почуття провини.
Додайте до раціону більше білків. Але пам'ятайте, що для їхнього засвоєння на тарілці мають бути і овочі з зеленню. Також білкова їжа дає довше відчуття насиченості, аніж продукти з простими вуглеводами.
Навчіться смачно готувати овочі. Запікайте, відварюйте звичайно та на пару, їжте сирими.
Обмежуйте споживання фруктів. Фрукти - надзвичайно корисний продукт для організму. У них купа корисних речовин. Але часом вони мають одну хибу - надмір цукру. Тому, їжте фрукти, на здоров'я, але знайте міру.
Корисні перекуси
Візьміть собі за правило робити здорові перекуси. Зверніть увагу на горішки( не смажені й солоні), сухофрукти (не виварені в сиропі). З обрежністю ставтеся до, так званих вівсяних снеків, протеїнових батончиків, готових сніданків. Зазвичай у них дуже багато прихованого цукру та цукрозамінників, і зі здоровим харчування там немає нічого спільного. Це ж стосується і солодких йогуртів та сиркових десертів. Якщо ж любите “молочку” то беріть грецький несолодкий йогурт, айран, кефір, чи ряжанку без добавок.
Спочатку організм позбувається зайвої рідини, а потім жиру
Ви також помічали, що з самого початку починаєте стрімко худнути, а потім вага або стоїть на місці, чи дуже повільно рухається до позначки мінус?
Насправді у цьому нічого дивного немає. З організму у першу чергу виводиться зайва рідина, а потім потім “тане” жир. Вас це не має жодним чином позбавити мотивації. Визначте ціль і далі впевнено рухайтеся далі.