Як розв’язати екологічні проблеми української частини бассейну річки Тиси? Версія 3.0: Тячівська

Як розв’язати екологічні проблеми української частини бассейну річки Тиси? Версія 3.0: Тячівська

4 квітня 2018 року в Тячеві, в конференц-заліспортивної арени «Тячів», відбулася третя зустріч із підготовки Інтегрованого плану управління бассейном річкиТиси. Захід зібрав більш, ніж 50 представників різних організацій ізРахівського, Виноградівського, Тячівського та Хустського районів Закарпатської області.

У конструктивному діалозі із експертами Басейнового управління водних ресурсі в річки Тиса взяли участь не лише представники органів місцевої влади, а й фахівці з водогосподарських, лісогосподарських організацій, неурядових громадських екологічних організацій та бізнесу.

Серед найважливіших проблем, розв’язання яких є нагальним, вкотре названо необхідність ремонту очисних споруд, недопущення засмічення поверхневих водойм та захист від повеней.

Обговорення із зацікавленими сторонами є частиною проекту «Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередженням ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну р. Тиси» (JOINTISZA), який здійснюється в рамках Дунайської Транснаціональної Програми ЄС. Організатори обговорення — асоційовані партнери проекту в Україні: Державне агентство водних ресурсів України; Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса в Закарпатській області.

Проект JOINTISZA фокусує свою увагу на координації зусиль, спрямованих на управління річковим басейном і його захист від затоплення. Відтак упродовж 2017–2019 років асоційовані партнери проекту братимуть участь у розробці оновленого Інтегрованого плану управління басейном р. Тиси. Єдиний для п’яти країн, цей план дозволить застосувати комплексний підхід до розв’язання проблем у басейні, а також залучити фінансування для реалізації запланованих заходів.

Це обговорення стало третім із чотирьох, що заплановані в Закарпатській області. Заключний семінар відбудеться в Ужгороді 11 травня. 

Усі небайдужі закарпатці можуть висловити свою думку щодо підготовки Інтегрованого плану управління бассейном річки Тиси на сторінці у Фейсбуці «Спілкуймося – Тиса шукає друзів». Для цього необхідно заповнити анкету.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...