Новини

Як працюють закарпатські нардепи у Парламенті: 74% питань проігноровано

10 липня в Ужгородському прес-клубі відбулася публічна дискусія на тему «Як працюють в парламенті депутати мажоритарники з Закарпатської області».  Під час заходу Святослав Бабіля, громадський консультант ОПОРИ в Закарпатській області презентував результати аналізу активності мажоритарників Закарпаття в першому півріччі 2018 року.

Святослав Бабіля, громадський консультант ОПОРИ в Закарпатській області зазначив, що загальні тенденції роботи представників мажоритарних округів Закарпаття Верховної Ради України у першій половині 2018 року збереглися з 2017 року. «Це досить низький рівень участі у голосуваннях;  різна законодавча продуктивність та частота написання депутатських запитів окремими депутатами; невисокий рівень відвідуваності парламентських комітетів тощо, - каже Святослав Бабіля. -. В цьому дослідженні ми використовували дані офіційної сторінки Верховної Ради України, дані порталу rada4you.org та дані Громадянської мережі ОПОРА, отримані у відповідь на інформаційні запити».

За словами представника ОПОРИ, за перше півріччя 2018 року троє із шести закарпатських мажоритарників подали 27 законопроектів. Як і минулого року найбільш продуктивними ініціаторами законопроектів є Роберт Горват (21 законопроект) та Василь Петьовка (15 законопроектів). Віктор Балога зареєстрував дві законодавчі ініціативи. Натомість, Михайло Ланьо, Павло Балога та Іван Балога у 2018 році законопроектів не реєстрували. «Якщо порівняти ці показники з аналогічними в 2017 році, то ми бачимо, що Роберт Горват та Василь Петьовка на сьогодні зареєстрували більше ініціатив, ніж за весь минулий рік, натомість продуктивність законотворчості Віктора Балоги, Михайла Ланя та Івана Балоги знизилася», - коментує Святослав Бабіля.

Найбільше наших депутатів цікавила економічна політика у цьому сегменті подано 11 законопроектів. 8 законопроектів,  які подавалися, -- спільні. Один законопроект об’єднав трьох депутатів: В,Петьовку, Р.Горвата та Івана Балогу і стосувався внесення змін до держбюджету у питаннях освіти.

Василь Петьовка та Роберт Горват також активні цього року у поданні депутатських запитів, які надсилалися до 3 видів структур: Кабміну, керівництв міністерств та органів місцевого самоврядування Загалом подано 30 депутатських запитів, 23-з яких з ініціативи Р.Горвата, по 7 запитів подали Василь Петьовка та Іван Балога. Віктор Балога, Павло Балога та Михайло Ланьо запитів взагалі не подавали..

Що стосується рейтингу голосувань депутатів у 2018 році, то, за словами Святослава Бабілі, 74% питань голосувалися практично без закарпатських мажоритарників. «Це одна з ключових проблем ВР, ми бачимо пусту сесійну залу. Коли розглядаються важливі питання, нардепи перебувають в іншому місці, - каже представник ОПОРИ. - Найчастіше не голосував В. Петьовка, (не натискав клавішу, хоча був присутній або картка була присутня). У 48% не голосував Павло Балога, у 30% розгляду питань він був відсутній. Загалом ці показники у депутатів коливаються від 41 до 71%. «За» найчастіше голосував Р.Горват, «проти»- Віктор Балога (як і минулого року), він же найчастіше утримувався.

«Будемо просити нардепів частіше бути в сесійній залі і голосувати,- додав Святослав Бабіля. Жоден із законопроектів, зареєстрованих у 2018 не був прийнятий, частина з них перебуває на розгляді.

Окремо ОПОРА моніторила відвідуваність депутатами комітетів ВР. 1 з 11 засідань пропустив Роберт Горват, Віктор, Іван та Павло Балоги не були на жодному, Михайло Ланьо був на 3 з 11, Василь Петьовка на 3 з 5-ти.

«Насправді ми бачимо тенденцію, яка не може не непокоїти,- зауважив Святослав Бабіля. -  Частина роботи депутатів, яка має вирішальний вплив, або ігнорується, або виконується не в повному обсязі».

Захід відбувся в рамках проекту Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.