Новини

Як працює поліс ОСЦПВ в різних ситуаціях

Відповідно до українського законодавства усі водії транспортних засобів зобов'язані оформити автострахування ОСЦПВ для захисту своєї відповідальності. Автоцивілка — це страховий поліс, який компенсує витрати постраждалим у дорожньо-транспортній пригоді. Дія цього страхового договору обмежується територією України й не поширюється на поїздки за кордон. Для виїзду за межі країни необхідно мати вже інший поліс — «Зелену карту». Про те, як працює автоцивілка в Україні в разі ДТП з різною кількістю учасників, та як отримати виплати, якщо у винуватця немає страховки, докладніше розповідаємо далі.

https://cdn.mozo.com.au/images/atwood/7415/GettyImages-1829394152.png?width=714 

Компенсація збитків по ОСЦПВ, якщо винуватець у ДТП визначений

Чи передбачена автоцивілкою страхова виплата для винуватця ДТП? Ні, страхове відшкодування отримує виключно постраждала сторона. Якщо в обох учасників ДТП є страховий поліс ОСЦПВ, то далі все просто: після оформлення аварії потерпілий звертається до страхової компанії винуватця, яка просто компенсує збитки. Щоправда, існує ліміт, в межах якого і буде здійснено страхову виплату: максимальна сума — до 160 тисяч гривень на ремонт авто або до 320 тисяч — на лікування, якщо було завдано шкоди здоров'ю. Якщо цієї суми не вистачає, а останнім часом це буває доволі часто, тоді винуватець покриває залишок вже зі своєї кишені. До речі, щоб цього не робити, можна придбати поліс добровільного страхування, що дозволяє збільшити ліміт до 1,5 млн грн.

Хто отримає компенсацію, якщо ДТП сталася з вини декількох водіїв

У ситуаціях, коли обидва водії одночасно стали винуватцями та потерпілими, страховка автомобіля все одно виконає свою роль. Закон України «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів» визначає, що в такому випадку сума відшкодування розподіляється між обома сторонами. Якщо ви опинилися в такій ситуації, слід обов’язково викликати поліцію, тому що європротокол не можна оформлювати, якщо у ДТП більше ніж один винуватець.

Іноді трапляються зіткнення кількох автомобілів, що їхали в один бік. У таких випадках зазвичай винуватими вважають водіїв позаду, які не змогли своєчасно відреагувати на зупинку або різке гальмування авто попереду. Перший водій, якого зачепили, звільняється від відповідальності, якщо буде доведено, що він дотримувався правил. А ось водіям, що їхали позаду й не дотрималися безпечної дистанції, прийдеться відповідати за влаштовану аварію. За наявності чинного поліса ОСЦПВ страхові компанії кожного з винних водіїв покривають збитки постраждалих.

Якщо у винуватця ДТП немає поліса, хто буде компенсувати збитки

Якщо у винуватця аварії немає автоцивілки, українське законодавство все ж передбачає захист постраждалої сторони. У такій ситуації відшкодування збитків бере на себе Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). Однак є важлива умова: МТСБУ компенсує збитки лише за умови, що у постраждалого є чинний поліс ОСЦПВ. Після ДТП важливо залишити автомобіль у тому ж стані до огляду експерта від МТСБУ.

Відповідно до закону, МТСБУ спочатку виплачує компенсацію постраждалому, а потім через суд стягує витрачені кошти з винуватця аварії. Іноді водій, який припустився помилки та не має поліса, може добровільно погодитись сплатити збитки. У такому разі потрібно отримати від нього належну суму та розписку про відсутність претензій. Важливо також точно оцінити збитки, щоб уникнути недооцінки або завищення вартості ремонту.

Отже, страховий поліс ОСЦПВ рятує свого власника від фінансових втрат в багатьох випадках. Головне — придбати його в надійній страховій компанії.

На правах реклами
 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.