Новини

Як Порошенко зробив офшорний податковий маневр

Коли 2014 року Петро Порошенко боровся за вищу державну посаду, він обіцяв виборцям, що продасть свою компанію Roshen – найбільший кондитерський бізнес в Україні, щоб повністю зосередитися на управлінні країною.

"Якщо мене оберуть, я буду діяти чесно і продам концерн Roshen. Як президент України я хочу і буду піклуватися виключно про добробут країни", – заявив Петро Порошенко в інтерв’ю німецькій газеті Bild менш ніж за два місяці до виборів.

Однак дії фінансових радників президента і його самого змушують припустити, що на ділі шоколадний магнат був більше стурбований власним благом, ніж благом країни. У гонитві за власними інтересами Петра Порошенко (його статки оцінюються у 858 мільйонів доларів), на думку деяких, навіть дозволив собі двічі порушити закон, надати недостовірну інформацію і позбавити країну вкрай потрібних їй в ситуації війни податків.

Сталось це, коли він заснував офшорну холдингову компанію, щоб перевести свій бізнес в юрисдикцію Британських Віргінських Островів (БВО). Цей офшор із недоброю славою часто використовують ті, хто хоче приховати власність або уникнути податків.

Його фінансові консультанти говорять, що БВО були обрані, щоб зробити корпорацію Roshen більш привабливою для потенційних покупців з-за кордону. Але одночасно це означає, що Петро Порошенко міг заощадити мільйони доларів податків, які інакше він повинен був платити в Україні.

Гірка іронія цієї історії полягає, зокрема, в тому, що новина про "президентський офшор" з’являється в той момент, коли український уряд активно бореться з використанням "податкових гаваней", через які, за даними однієї з міжнародних організацій, країна недоотримує щорічно 11,6 мільярда доларів.

Матеріали, отримані в результаті одного з найбільших витоків інформації в історії сучасної журналістики, розкривають таємні офшорні компанії, які світові диктатори, бізнес-магнати і злочинці використовують для приховування статків, ухиляння від податків і шахрайських операцій.

Деталі реєстраційної угоди за участю Roshen можна знайти серед документів, які лягли в основу проекту "Панамські документи". Йдеться про матеріали з бази даних панамської компанії Mossack Fonseca, що надає офшорні послуги.

Але ще більш трагічна іронія в тому, що, судячи за наявних документів, Петро Порошенко щосили намагався захистити свої фінансові активи в "податковій гавані" БВО якраз в той момент, коли градус конфлікту між Україною і Росією досяг найвищої точки.Документи були отримані газетою Süddeutsche Zeitung, а потім журналісти німецького видання поділилися ними з колегами з Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ – The International Consortium of Investigative Journalists) та Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP – The Organized Crime and Corruption Reporting Project).

Детальніше про це у розслідуванні "Української Правди". 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Новини інших ЗМІ