Новини

Як перевірити знос шин: кілька простих методів перевірки гуми

description: Як самостійно визначити рівень зношеності шин. Як зрозуміти зносилися шини або можна ще їздити.

Як перевірити знос шин: кілька простих методів

Велика частина автомобільних аварій пов'язана з ходовою частиною, а основною причиною неприємностей на дорозі є надмірний знос гуми на колесах. Уникнути проблем на дорозі і зробити свою подорож безпечною можна двома способами, серед яких використання високоякісних покришок, таких як автомобільні шини R13, і постійний контроль стану гуми.

Зношені шини і небезпека їх використання

Ступінь зносу гуми - один з основних критеріїв оцінки, на який звертають увагу інспектори станцій технічної діагностики стану автомобілів. Підвищена увага до стану коліс продиктовано безпекою експлуатації ТЗ на дорогах і бажанням зменшити кількість ДТП, викликаних технічними несправностями авто.

Зношені шини знижує керованість транспортним засобом. Адже навіть в гарну погоду на сухому асфальті зчеплення коліс з дорогою буде мінімальним. Машина, «взута» в стару гуму, має збільшений гальмівний шлях і непередбачувано поводиться на ділянках з неякісним дорожнім покриттям.

Причини і види зносу шин

Основними передумовами зносу покришок на колесах автомобіля є не тільки погані дороги, але і:

  1. Несвоєчасна або неправильне регулювання «розвалу-сходження». Нахил колеса в ту чи іншу сторону може привести до швидкої виробленні гуми. Виявити проблему зможе навіть непрофесіонал, який регулярно буде оглядати стан коліс свого авто. Індикатором наявності проблеми буде мала глибина канавок протектора.
  2. Використання покришок не по сезону. Багато автовласників наївно вважають, що покупка всесезонних шин - це можливість заощадити кошти на придбання двох комплектів гуми. Але всесезонна не справляється з дорогою в період зимового обмерзання і не дуже добре показує себе на розпеченому літнім сонцем дорожньому покритті.
  3. Неправильна техніка водіння і вибір неправильного швидкісного режиму. Висока швидкість руху по поганій дорозі, екстрене гальмування або їзда із заметами - головні причини швидкого зносу покришок.
  4. Відсутність контролю показників тиску в шинах. Згідно з вимогами до експлуатації автомобілів слід регулювати і контролювати тиск всередині колеса. Спеціальні таблиці зі значеннями і поправки до них з урахуванням на температурний режим дозволяють знайти ідеальні показники, при дотриманні яких можна збільшити або значно продовжити термін експлуатації авто.
  5. Проблема з кермовою. З цієї причини найбільш часто трапляється витончення окремих ділянок на схилах і подальший розрив шин. Індикатором наявності проблеми стає погана керованість авто при вході в поворот.

Найбільшу небезпеку стерті покришки представляють для водіїв, які нехтують правилами водіння і не дотримуються техніки їзди в несприятливих умовах, коли зчеплення з дорожнім полотном ускладнюється гарячим асфальтом або наявністю води.

Методи визначення ступеня зносу

Визначити рівень придатності покришок дозволяють кілька перевірених способів. Найбільш популярними серед них є візуальний огляд і проведення замірів висоти протектора.

Візуальний огляд коліс дозволяє виявити ділянки схилів, де знос гуми відрізняється від решти поверхні. Заміри глибини канавок протектора дозволяють визначити рівень зносу і встановити ступінь придатності виробів до подальшої експлуатації. Провести виміри можна на СТО або самостійно (але для цього доведеться або демонтувати колесо, або підняти машину, а також мати в арсеналі необхідні інструменти).

Після проведення замірів слід знайти нормативні показники в таблиці і на підставі цього зробити висновок про можливість подальшої експлуатації шин. Отримати консультацію щодо придатності покришок можна у консультантів інтернет-магазину «Шини і Диски».

Тут же можна підібрати нову гуму, яка задовольнить всі вимоги і буде відповідати світовим стандартам якості, а також швидко підшукати і купити диски будь-якого різновиду, які не тільки прикрасять авто, але і зроблять подорожі безпечними. Консультанти компанії допоможуть підібрати найбільш відповідний по всіх параметрах і характеристикам варіант, а також професійно дадуть відповіді на всі питання, які виникли в процесі вибору нових покришок.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.