Новини

Як мукачівка після АТО стала успішним косметологом

  Чи можуть закарпатці знайти гідну роботу вдома? Наскільки вигідно започатковувати сьогодні власну справу і які переваги працевлаштування у власній країні? Мукачівка Марина Яким переконує: якщо є бажання, ідея і здібності, розпочати бізнес на Закарпатті не так складно. Тим більше, що держава зацікавлена у робочих руках, яких сьогодні в Україні бракує. 

      Марина Яким -- учасниця АТО. Служила з 2015 до 2017 року у 128-ій окремій гірсько-піхотній бригаді, фінансово-економічній службі. Після демобілізації у пошуках роботи звернулась до Мукачівського центру зайнятості. Визначилась з напрямком роботи, закінчила курси «Косметологів», пройшла стажування в одному з косметичних салонів і відкрила власну справу. «Прийшла у центр зайнятості, щоб не переривати свого стажу, і дізналася, що є змога створити свій бізнес. Ідея сподобалася, давно над таким думала. А сума, яку отримала (30 тис.грн) стала поштовхом і я відкрила свою справу. Можна було стартувати закупити різні косметичні засоби. На перший час вистачило», - розповіла Марина Яким. Зареєструвалася приватним підприємцем і почала працювати з червня 2018 року. Попередньо жінка підготувала бізнес-план, консультували фахівці з центру зайнятості. Потім пройшла курси в Ужгороді і Києві, додатково вивчила фах масажиста. До Марини приходять колегині з 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади, адже на службі не завжди є час на красу. «Треба робити красу, а не війну»,- каже жінка і додає, що над можливістю розпочати власну справу думає її чоловік, який теж завершує службу у 128-ій бригаді.

«Мені важко було наважитися, сумнівалася, чи піде. Але все склалося, я вже зробила візитівки, проводжу рекламу в інтернеті. Ходжу на безкоштовні курси англійської від Центру зайнятості», - ділиться жінка. Марина планує вдосконалювати свої вміння і надалі.

Учасникам АТО, які виявили бажання започаткувати власну справу, центри зайнятості надають індивідуальні консультації та здійснюють тестування на здатність до підприємницької діяльності. Якщо результат позитивний, то служба зайнятості пропонує пройти безкоштовне професійне навчання з основ підприємницької діяльності, допомагає розібратися в усіх фінансових та юридичних тонкощах ведення бізнесу. Після написання й захисту бізнес-плану безробітний проходить державну реєстрацію як суб’єкт підприємницької діяльності й отримує кошти на відкриття власної справи.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.