Новини

Як будувати кар'єру в епоху карантинів: 5 кроків

Ще рік тому ви сміливо дивилися в майбутнє і будували амбітні плани. Але пандемія перекроїла намічені маршрути. Перешкода це або нова можливість? Пройдіть цих 5 кроків, щоб використовувати цю ситуацію з користю для кар'єри.

1. Оцінюйте ситуацію

Визначтеся, чи варто міняти професію прямо зараз. Якщо ви втратили роботу, то це, безумовно, єдине можливе рішення. Але тоді виникає нове запитання: чим займатися? Яку освоїти професію?

Не поспішайте перекреслювати минулий досвід. Складіть список своїх сильних сторін і здобутих навичок. Наприклад, ви працювали продавцем в магазині, а значить, вмієте вибудовувати комунікацію з клієнтом і підбирати послуги під індивідуальні потреби. Тобто фактично ви займалися продажами — і можете рухатися в цьому напрямку.

Якщо ж ви перебуваєте в більш спокійній ситуації й звільнення вам поки не загрожує, уникайте необдуманих вчинків й переходьте до наступного кроку.

2. Побудуйте кар'єрний маршрут

Дайте собі чесну відповідь: де ви бачите себе через 5 років? Чи плануєте ви займатися тим де ви є зараз. Може, ви хочете почати свою справу або перейти на фриланс?

Ще один підводний камінь — бажання радикальних змін. Якщо вас не влаштовує графік або рівень оплати, не поспішайте писати заяву про звільнення. Можливо, вам вдасться домовитися про кращі умови де ви зараз працюєте.

Відповівши на ці питання, подумайте, чого вам не вистачає для наступного кроку. Знайдіть на сайтах для пошуку роботи ваші позиції й зіставте вимоги до кандидатів, зазначені в оголошеннях, зі своїм досвідом. Так ви побачите прогалини й зрозумієте, чому варто навчитися, щоб перейти до наступного кроку.

3. Вчіться

Минулий рік став періодом зростання сфери онлайн-навчання: від майстер-класів з випічки до довгострокових програм найрізноманітніших спеціальностей. Головне — не переборщити. Інакше ви ризикуєте почати з Історії Стародавнього Риму, а взагалі-то збиралися зайнятися ландшафтним дизайном.

Ось кілька порад як обирати курси та навчальні програми:

  • Якщо вас зацікавили відразу кілька програм, проходьте їх послідовно, а не паралельно.
  • Вибирайте програми навчання усвідомлено: знайдіть відгуки та інформацію про викладачів, вивчіть зміст курсу і формат навчання.
  • Тверезо оцініть свої сили. Якщо навчання потребують виконання завдань, заплануйте цей час.
  • Користуйтеся безплатними курсами. Припустимо, ви хочете працювати в IT-сфері, але ніколи раніше не займалися нічим подібним. Тому, перш ніж оплачувати річне навчання, пройдіть безплатний стартовий курс, виконайте пару завдань і прийміть рішення.

4. Оновіть резюме

Давно хотіли оновити резюме, але завжди відкладали цю справу на суботній вечір. Не знаєте, як описати свої поточні завдання з урахуванням обраного вами подальшого шляху? Скористайтеся онлайн посібником з написання резюме від сервісу SweetCV: https://sweetcv.com/ua/guide. Уявіть, що ваше резюме – це ви. Адже саме з його допомогою менеджер по персоналу або директор вперше поспілкується з кандидатом. Уявіть, що б ви хотіли сказати на співбесіді, про що краще б промовчали, на які не поставленні питання відповіли б одразу.

Пам’ятайте ви повинні постійно оновлювати своє резюме, додавати відомості про пройдені курси, отримані нагороди, корисні навички. Найпростіше це робити в онлайн конструкторі резюме від сервісу SweetCV.

5. Спілкуйтеся

Приєднуйтеся до онлайн-спільнот фахівців вашої галузі в Facebook, Telegram або LinkedIn. По-перше, там ви зможете дізнаватися про вакансії. По-друге, зможете познайомитися з професіоналами. І нарешті, це відмінне середовище для обміну ідеями та корисними підказками.

Використовуйте час, який раніше витрачали на дорогу до офісу, щоб читати книги, слухати подкасти або дивитися корисні відео на YouTube. Для натхнення знайдіть людей, успішних в цікавій для вас сфері, і переймайте їхній досвід.

І навіть якщо зараз ви відчуваєте себе в глухому куті, придивіться краще: може бути, попереду наступний крок?

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.