Я і мій плеєр, або Що лунає із навушників молодих ужгородців?

Я і мій плеєр, або Що лунає із навушників молодих ужгородців?

Викладачі в університеті просять залишати їх в сумках під час лекцій, знайомі ображаються, коли через них не вітаються, старші люди називають їх "затичками" і не розуміють теперішню молодь. Мова йде про навушники і плеєр, які тепер є в сумці або кишені чи не кожної сучасної молодої людини. Це не дивина, адже багато часу ми проводимо, так би мовити, не на своїй території, а тому підтримка у вигляді, себто у звучанні улюблених мотивів нам необхідна. Статистика свідчить, що троє із десяти людей віком до 25 років, крокуючи вулицею, у вухах мають навушники. Ужгород - не виняток. Саме тому ми вирішили "вихопити" із натовпу кількох хлопців та дівчат із плеєрами та розпитати їх про те, що, як, коли і скільки вони слухають. Що з цього вийшло - дивіться (чи слухайте) самі ;).

Ксенія, 17 років:
"Я слухаю плеєр, гуляючи містом, їдучи на пари, зранку збираючись в університет чи уже готуючись до сну. Вважаю, що плеєр має цілий ряд переваг: його можна ввімкнути на повну гучність, відокремитися і відпочити від інших, а ще, вслухаючись, можна почути нові інструменти. Мій плеєр має тільки 2 Гб пам'яті, а тому повністю "забитий" музикою в стилі інді, рок-н-ролл, альтернатива, дабстеп. Трійка музичних лідерів для мене - це The Kooks, The XX та Океан Ельзи. Крім цього, я дуже люблю акустичні версії пісень, оскільки саме в них повністю відкриваються вокальні здібності вокалістів".


Роман, 20 років:
"Я надаю перевагу trance-музиці, хоча в моєму плеєрі є не тільки це: маю альбом "Там, де нас нема" Океану Ельзи, альбом інструментальних каверів гурту Paramore, щось із Тартака і ТНМК. Ну і є 4 півторигодинні сети від Armin van Buuren. 8 Гб пам'яті на плеєрі я оновлюю приблизно раз на 3 тижні, оскільки без нього не можу, особливо в період навчання в університеті. Та і взагалі, музика - це більше, ніж життя, бо де ви бачили життя без музики?..."

Тетяна, 17 років:
"Взагалі я меломан, тобто можу слухати музику різних стилів, окрім, хіба що, російських виконавців. Один із найулюбленіших гуртів - "Led Zeppelin". Через те, що музичні уподобання час від часу змінюються, музику із плеєра часто видаляю, не зберігаю на ньому багато музики. Хоча плеєр у мене порівняно недавно, слухаю його в середньому 5 годин на день - під час прогулянок, їздячи у маршрутках... "


Дмитро, 21:
"В списку моєї улюбленої музики український рок - Океан Ельзи, Антитіла, а також більш "важкі" виконавці - Static-X, ACDC, Queen. Музику на плеєрі намагаюся оновлювати щотижня, бо часто з'являється бажання послухати щось зі старенького. Зі своїм плеєром я проводжу досить багато часу: слухаю музику під час прогулянок, їдучи в маршрутці. До речі, вже неодноразово проїжджав необхідну зупинку через те, що слухав плеєр і, так би мовити, "заслухався"."Іванка, 19 років:
"Я дуже люблю музику, особливо такі стилі, як пост-панк, альтернативний рок, джаз, а серед виконавців виділяю Coldplay, Radiohead, Radical Face, The Cure. Все це вміщається на моєму iPod, якого я називаю Євгенієм і неймовірно ціную з двох причин. По-перше, його мені подарували найближчі друзі, а по-друге, нещодавно в мене вкрали сумку із гаманцем, телефоном, документами, а Євгеній, на щастя, залишився зі мною. В середньому 2 години щодня я проводжу в навушниках, хоча це не завжди закінчується вдало: я не чую тих, хто зі мною вітається."


Віктор, 20 років:
"Я люблю слухати музику із колонок, тому плеєр слухаю в середньому годину в день. Зазвичай вмикаю музику в навушниках тоді, коли кудись їду, йду чи не хочу, щоб мене відволікали. Серед виконавців виділяю Blue October, Death Cаb For Cutie, Snow Patrol, The Kooks, Poets of the Fall, Band of Horses. Вміст плеєра "розбавляю" тільки тоді, коли знаходжу нових цікавих виконавців, а це приблизно раз на 2 місяці. Думаю, якщо б в мене не було плеєра або його б взагалі не видумали, я б спокійно міг наспівувати собі під носа."


Лера, 20 років:
"Музику зазвичай я обираю під настрій, але найбільше люблю Lana del Rey через її надзвичайний голос і глибокі тексти пісень. Близько 2-3 годин на день я витрачаю на те, щоб слухати плеєр: так зручно йти на роботу, повертатися додому і гуляти із коханою людиною, ділячи пару навушників. Мій плеєр мені надзвичайно дорогий і я даю його слухати тільки найближчим людям. Можливо це тому, що я дуже довго мріяла про нього і купила його сама. До речі, минулого року я майже всім своїм подругам на свята дарувала саме плеєри."

 

Люда, 20 і Вася, 22:
"Музичні уподобання в нас доволі різні (Вася слухає progressive technical math metal, а Людмила надає перевагу альтернативній музиці, post-hardcore, metal-core - прим. автора), однак це не заважає нам інколи любити і одну й ту саму музику. В нас навіть є "своя пісня" - "Female Robbery" із репертуару гурту The Neighbourhood. Частіше за все ми слухаємо плеєр, коли знаходимося не поряд, а в університеті і на роботі. Однак буває, що ми гуляємо, слухаючи один плеєр на двох. Одного разу з нами стався цікавий випадок: ми помилково взяли плеєри один одного і змушені були слухати "чужу" музику протягом цілого дня. Але провівши час із плеєром своєї половинки, ми дещо краще зрозуміли один одного. Тепер ми знаємо точно - музика зближує."

 

Кажуть, що речі можуть розказати про свого власника значно більше, аніж він сам. Тому якщо вам хочеться дізнатися детальніше про когось - попросіть подивитися і, за можливості, послухати його плеєр, і зрозумієте все самі.

Плеєри стали чимось на кшталт домашніх улюбленців, талісманів чи вірних друзів для сучасної молоді. Воно й не дивно, адже відчуття перебування один-на-один із музикою, певно, не заміниш нічим.

P.S. Під час створення матеріалу автор статті і фотограф теж були у навушниках ;)
Катя Брижань
Фото Маріана Логойди

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання