Відповідальність процесу вибору кухонної витяжки змушує детально вивчити всі параметри та технічні характеристики. Адже з її допомогою вдається відводити продукти горіння від газової плити, за винятком їх поширення по всій кухні та іншим приміщенням. Це особливо актуально у ресторанах, кафе та барах, де важлива чистота повітря у зоні, де знаходяться гості закладу.
Вартість кухонних витяжок визначається брендом, типом, кольором, потужністю, розміром та типом управління. Важливо дотримуватися балансу ціни та функціоналу. Адже навіть найдорожча витяжка кухонна не завжди буде необхідною, якщо на кухні доводиться рідко готувати. І навпаки, не завжди обраний пристрій може впоратися із заданими обсягами брудного повітря.
Класифікація витяжок
Основою класифікації є формат виконання пристрою, тому виділяють такі варіанти:
- Купольні. Варіант витяжки схожий на димар, зовні нагадує дах;
- Похилі. Залежно від рівня забруднення повітря можна змінювати кут нахилу, щоб захоплювати більше забруднень;
- Острівні. Встановлюються над плитою, встановленою на острівній кухні. Найчастіше подібні витяжки наголошують на собі при оформленні дизайну інтер'єру;
- Плоскі. Відмінне рішення для невеликих приміщень;
- Вбудовані. Встановлюється всередину і кріпиться на дно кухонної шафи, що знаходиться над плитою. Може розсуватись при включенні;
- Т-подібні. За формою такі витяжки нагадують перевернуту буку Т;
- Телескопічні. Компактні, що не привертають зайвої уваги, для очищення повітря висувається панель і активується витяжка;
- Пристінні. Так класифікують усі витяжки, але крім острівного варіанта виконання.
Вибір ґрунтується на дизайні кухні, архітектурних особливостях виконання житла та розмірі.
Технічні характеристики
Обов'язково враховується потужність пристрою, адже параметр визначає, скільки повітря очищатиметься. На даний момент в асортименті можна знайти такі варіанти:
- до 500 м³/год;
- 500-1000 м³/год;
- понад 1000 м³/год.
Діаметр труби для відведення повітря також має значення та визначає ефективність. Варіантів також достатньо - від 100 до 150 мм і вище. Додатково враховується, що більше діаметр, тим вищий рівень шуму.
Режими роботи витяжки
Даний вид техніки може працювати в режимі відведення брудного повітря, рециркуляції та комбінації. У першому випадку відбувається підключення до вентиляційного каналу, куди відводиться все повітря. У другому випадку відбувається фільтрація повітря за допомогою каскаду фільтрів, після чого чисте повітря попадає назад на кухню. Подібний пристрій не потребує підключення до системи вентиляції. Деякі моделі витяжок мають одночасно перший та другий варіант виконання.
Популярні бренди
Серед популярних виробників можна виділити:
- ELEYUS;
- Perfelli;
- Ventolux;
- Minola;
- Gefest;
- Kaiser;
- Zirtal;
- Weilor;
- Elica.
Багато залежить і від якості установки, тому цей процес варто довіряти виключно професіоналам своєї справи. На всю техніку виробники дають гарантію, яка діє за умови дотримання правил експлуатації.
На правах реклами