Всеукраїнську науково-краєзнавчу експедицію вперше проведуть на Закарпатті

Всеукраїнську науково-краєзнавчу експедицію вперше проведуть на Закарпатті

Вперше Всеукраїнська науково-краєзнавча експедиція буде проведена 14-16 червня на базі Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Науковці – краєзнавці поставили за мету вивчити громадську ініціативу у справі збереження історико-культурної спадщини краю та роль громад у створенняскансенів тагромадських музеїв, як соціокультурних центрів громадського життя області та країни, і водночас індикаторів формування громадянського суспільства. В  центрі їхньої уваги – досвід організації збору, збереження і використання регіональних історико-культурних цінностей з метою належного впливу на процес національно-патріотичного виховання молоді, формування свідомих творців української державності на прикладі Музейного комплексу «Старе село Колочава» Міжгірського району.

Експедиції поставлено завдання, зокрема, дослідити напрацювання музейного комплексу з вивчення та відтворення маловідомих сторінок історії краю, популяризації його історико-етнографічної специфіки, ефективного використання рекреаційно-туристичного потенціалу області і т. ін.

У ході роботи дослідників передбачається демонстрація інноваційних підходів регіонального історичного краєзнавства - відбудеться презентація нових книг (4-5 томів) із 10-ти томного проекту С. М. Аржевітіна  - «Закарпатська Україна: викорінення Карпатської України» та «Колочава: шкільництво».

Учасники експедиції візьмуть участь у вже традиційному «Фестивалі ріплянки», який відбудеться у Колочаві 16-17 червня.

М. В. Делеган, голова Закарпатської обласної організації  Національної спілки краєзнавців України

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання