
Депутати прийняли скандальний законопроєкт, який дозволяє примусово відчужувати приватні ділянки на території Ужгородського району. Оновлена версія законопроєкту №9549 передбачає примусове вилучення землі в умовах воєнного стану. Причиною для цього може стати розміщення об'єктів інфраструктури та оборонно-промислового комплексу на Ужгородщині. Верховна Рада схвалила закон у вівторок, 25 березня. «За» проголосував 271 депутат. Раніше проти цього закону масово виступила громадськість та закликала президента ветувати його.
Як йдеться на офіційному сайті ВР, законопроєкт №9549 спрощує процедуру відведення земельних ділянок для розвитку цифрової інфраструктури, зокрема мобільного зв'язку в сільській місцевості та вздовж автошляхів.
Також він визначає допрацьований механізм примусового відчуження земельних ділянок в Ужгородському районі Закарпатської області під час воєнного стану для передачі їх стратегічно важливим підприємствам із компенсацією власникам.
Як інформують у Судово-юридичній газеті, за рішенням Закарпатської ОВА та затвердженням Кабміну у власників зможуть примусово вилучати землю та майно «з мотивів суспільної необхідності для розміщення виробничих та інфраструктурних об’єктів, індустріальних парків для релокованих підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, а також вважають критичними для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення».
Ініціювати відчуження землі можуть центральні та місцеві органи влади, Генштаб та підприємства, для яких здійснюється вилучення, подавши відповідну заяву до Закарпатської ОВА.
Власники землі, яку збираються примусово вилучити, мусять впродовж двох місяців з моменту погодження Кабміном операції подати заяву про надання згоди на продаж майна й надалі укладають договір купівлі-продажу.
Якщо власник не уклав зазначеної угоди, уряд погоджує примусове відчуження майна і вважається, що власник відмовився від продажу.
Раніше цей законопроєкт був прийнятий ВР влітку 2024 року. Після того як закон зазнав критики громадськості та обурення у суспільстві, президент наклав на нього вето та відправив документ на доопрацювання у Верховну Раду.
Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі.