Новини

Воловецькі освіта і медицина потерпають від безгрошів’я

Саме такого висновку можна дійти після розширеної виїзної наради керівництва області у Воловецькому районі. Відповідальні за найважливіші соціальні напрямки – освіту, медицину і культуру - бідкаються: коштів бракує, навіть аби «закрити» до кінця року заробітні плати.


Так, учителі Воловеччини звернулися до голови ОДА Василя Губаля з листом про те, щоби повернути надбавку до зарплати, яку в районі не виплачують.

Керівник фінансового управління ОДА Петро Лазар пояснив причину: фінансування надбавки здійснюється у межах фонду оплати праці, на жаль, на Воловеччині фонду бракує, аби закрити усі потреби, а державних дотацій не передбачено. Тому й 20% до зарплати вчителям не доплачують. 

Голова Волівецької РДА Михайло Попелич поінформував: проблема з браком фонду оплати праці далеко не нова, а з травня стала ще гострішою. «Проситимемо гроші з обласного бюджету, аби повернути вчителям надбавку» - каже він.

Стосовно медичного напрямку в районі звернулися до голови краю з проблемою: необхідно будувати при районній лікарні морг. Це, аргументують, дуже важливо: Воловеччина - гірський район, тут складним ландшафтом пролягає міжнародна траса, де нерідкі ДТП, часом з летальними наслідками, тож потреба гостра. Уже є проектно-кошторисна документація. Справу взяли на контроль.

Бракує коштів і в сфері культури – лише на зарплату до кінця року треба додаткові дотаці. А подальша оптимізація спричинить розвал системи, цього не можна допускати – нарікають представники галузі. Визнаючи кризу, керівництво області все ж свідоме цього.

Охорона здоров’я теж потерпає від безгрошів’я, а часом – і занедбаності. Голова краю вивчив проблеми центральної районної лікарні, центру надання первинної медичної допомоги. Коментуючи тему, наголосив для району: слід підняти первинну ланку.  Тим часом у Жденієві та Нижніх Воротах є два пункти «швидкої» допомоги, які не працюють у цілодобовому режимі. Новий керівник галузі в області Василь Скрип отримав завдання вирішити цю проблему.

Ведучи мову про потреби громади, голова ОДА наголосив на тому, що часто лідери на місцях не використовують усіх можливостей. До прикладу, із 15 сільських і селищних рад Воловеччини усього лише 5 місцевих громад беруть участь у міжнародних грантових проектах, -пише прес-служба Закарпатської ОДА. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.