Новини

Воловецькі лісничі спростовують твердження про масові вирубки

Декілька місяців поспіль інформаційний простір був насичений як позитивною так і негативною інформацією про лісову галузь Воловеччини. Зокрема з’являвся ряд публікацій щодо масової вирубки букових пралісів на території ДП «Воловецьке лісове господарство».

Директор господарства Василь Росол доступно розповів про стан лісової галузі:

"ДП “Воловецьке лісове господарство”, до складу якого входять шість лісництв: Пашківецьке, Жденіївське, Підполозянське, Нижньоворітське, Верхньоволовецьке, Нижньоволовецьке розташоване на території Воловецького адміністративного району. Загалом ліси займають 59% території району.

З метою охорони та збереження неповторної краси Карпат на території лісгоспу створено 14 об'єктів природо-заповідного фонду. Основними документами, якими керується у своїй виробничій діяльності підприємство є матеріали базового лісовпорядкування лісів, а також цілий ряд інших нормативно-правових документів.

Відповідно згідно цих документів розмір щорічної розрахункової лісосіки головного користування по підприємству на даний час складає 40 тис м³, з них у твердолистяному (буковому) господарстві майже 27 тис м³.

Так протягом минулого року згідно відомості чергової лісосіки головного користування, на підставі наказу Міністерства екології та природних ресурсів України № 603 від 22.11.2012 року у Пашківському та Жденіївському лісництвах, зокрема, проводились такі види рубок головного користування у буковому господарстві як перший прийом двох прийомної поступової рубки та кінцевий прийом двох прийомної поступової рубки. Перший вид рубки вибірковий, тобто площа пройдена рубкою залишається вкритою лісом лише із зниженням повноти насадження. Другий вид рубки – це рубка, під час якої вся площа ділянки вирубується суцільно з подальшим залісненням у наступному за рубкою році. Всі ці лісові ділянки відносяться до четвертої групи лісів експлуатаційні ліси. Це означає що на цих ділянках дозволена промислова заготівля деревини. Відбір та відведення рубок цих ділянок проводились лісгоспом згідно згадуваних уже матеріалів лісовпорядкування в розмірах щорічної розрахункової лісосіки. Жодних вирубок у захисних букових деревостанах, а тим більше у деревостанах на території природо-заповідного фонду, лісові масиви яких згадуються у публікаціях не проводилось і не проводяться.

Поряд з цим ведення лісового господарства це не лише рубання лісу. До обов’язків лісівників входить в першу чергу лісовідновлення та природоохоронна діяльність.

Зі всіх лісів лісгоспу 64% - це ліси природного походження, решта – створені копіткою працею лісівників на площах, що вийшли з-під рубок головного користування, суцільних санітарних рубок та в результаті заліснення непридатних для сільськогосподарського використання земель".

"Тільки результати праці лісовод може побачити мінімум через п'ятнадцять - двадцять років, в той час як лісозаготівельник може зрубати аналогічну ділянку лише за кілька днів. Звідси і йдуть всі твердження, що ліси Карпат масово вирубуються і не заліснюються. Лісівники Воловеччини діють за принципом: скільки зрубав" - стільки ж посади. Хочу наголосити, що винувачувати у масовій вирубці лісів - це несправедливі роздуми громадських активістів і журналістів - наголосив керманич. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.