Гендерний конфлікт
взаємодія чи психологічний стан, основою якого є протиріччя між сприйнятими гендерними цінностями, відносинами, ролями, що породжує зіткнення інтересів і цілей.
взаємодія чи психологічний стан, основою якого є протиріччя між сприйнятими гендерними цінностями, відносинами, ролями, що породжує зіткнення інтересів і цілей.
(англ. gender — рід) — стать як соціальна категорія на відміну від біологічної статі (sex). Це соціальний конструкт, який охоплює соціальні можливості кожної статі в освіті, професійній діяльності, доступ до влади, сімейні ролі й репродуктивну поведінку. Є одним з базових вимірів соціальної структури суспільства.
це різке загострення суперечностей двох членів сім’ї, відстоювання ними своєї думки у процесі розв’язування певної проблеми, яка є особистісно значимою для кожного учасника сімейного конфлікту.
(від лат. conflictus) — зіткнення або боротьба, ворожі стосунки. Конфліктні ситуації вивчає конфліктологія. Конфлікт — це ситуація, в якій кожна зі сторін намагається зайняти позицію несумісну з інтересами іншої сторони.
– цей процес складається з повного діапазону яскравого світла, спрямованого прямо в очі. Пацієнт сидить на відстані 300 метрів від джерела яскравого світла, яке в двадцять разів яскравіше, ніж звичайне кімнатне освітлення. Лікування починають з 10-15 хвилинного сеансу, збільшуючи його до 30-45 хвилин в день, в залежності від реакції хворого. Деякі пацієнти одужують після декількох сеансів.
це психологічний розлад, подавлений настрій з розумінням особистісної нікчемності, песимізмом, одноманітністю уявлень, зниженням потреб та домагань, заторможеністю дій, різними соматичними порушеннями. Депресивний синдром у найбільш типовому вигляді (т.з.
Поняття «нарциси́зм» тлумачиться як риса характеру, що полягає у виключній самозакоханості. Термін походить з грецького міфу про Нарциса, прекрасну молоду людину, який відкинув кохання німфи Ехо. У покарання за це він був приречений закохатися у власне відображення у воді озера, і помер від цієї любові.
Термін «Самооцінка» походить від англ. «self-esteem». Воно межує з поняттям «само прийняття» (self-acceptance), що означає симпатію чи повагу людини до самої себе, незважаючи на прийняття ним своїх власних недоліків. Cамооцінка є важливим компонентом самосвідомості людини, поряд із самоконтролем, самопізнанням та самовихованням, і виконує наступні функції:
це ваше психологічне відношення до життя, до самого себе, до ситуацій, які відбуваються та до тих, які тільки повинні відбутися. Це ваші хороші думки, слова та образи, які є джерелом особистісного росту та успіху в житті. Це очікування щастя, радості, здоров’я, успішного закінчення будь-якої справи та прийнятих вами рішень.
це позитивні висловлювання, твердження про те, чого б ви бажали для себе, що дають настрій на успіх, щастя і внутрішню гармонію. Вони доступні будь-якій людині, що бажає удосконалюватися. Найбільш ефективні в поєднанні з іншими духовними практиками, наприклад, такими, як візуалізація і медитація. Афірмації потрібно повторювати хоча б по 10 хвилин на день, щоб відчути їх дію.