Новини

Військові кількох країн НАТО та Збройних Сил України підкорили засніжену Говерлу

В Ужгородському прес-клубі відбулася  прес-конференція учасників міжнародного сходження на Говерлу, які піднялися на найвищу вершину Карпатських гір 15 лютого. 

  Піднімалися понад два десятки учасників військово-патріотичного походу: партнери держав-учасниць  Північноатлантичного альянсу НАТО: США, Великої Британії і Північної Ірландії, Канади, Литви, військовослужбовці Генерального штабу Збройних Сил України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, оперативних командувань Захід, Схід, Північ, Південь, командування Сухопутних військ, Сил спеціальних операцій, Повітряних сил, військові капелани, учасники бойових дій із п’яти областей України. Організатори сходження – управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, ГО «Українська асоціація інвалідів АТО».

    Богдан Андріїв, міський голова Ужгорода привітав учасників сходження та зазначив, що закарпатці показали не тільки силу і витривалість, але й красу та гостинність Закарпаття. «Учасники, серед яких була і маленька дівчинка, довели:  можна зібрати всі свої зусилля, подолати труднощі і дійти до вершини, а значить перемогти.  Такі заходи піднімають  бойовий дух, не тільки воїнів, але й громади», - сказав Богдан Андріїв.

Фото 

  Микола Журавльов, полковник, Національний університет оборони України імені Івана Черняховського розповів, що ідея здійнятися з військовими на Говерлу з’явилася півроку тому. Мери Ужгорода та Рахова підтримали ініціативу. «15 лютого було вибране не просто так. Це, по-перше, релігійне свято, і ми вшанували загиблих військовослужбовців, провели злагодження разом з підрозділами збройних сил України разом із членами країн НАТО. Я бачив фізичну витривалість і піднятий бойовий дух у партнерів із США, Канади та Литви. Бачив, як військові один одному допомагали». Група сходила на Говерлу при -20 градусів. Із 35 осіб на вершину вийшли 26. Серед тих, хто не зміг вийти не було жодного військового. 

Фото

 Томас   Матулявічюс, командир Литовської тренувальної місії, яка знаходиться в Україні, який брав участь в акції, подякував за запрошення та зазначив, що Литва підтримує та буде підтримувати Україну у нелегкій боротьбі з агресором на сході та прагнення приєднатися до європейської спільноти та НАТО. «Такі заходи допомагають іноземним партнерам краще познайомитися з історією України, соціальні та культурні акції сприяють налагодженню співпраці. У країнах НАТО такі соціальні заходи є дуже популярні, бо дозволяють поспілкуватися не тільки в офіційних умовах. Підйом на Говерлу був непростий, але я пишаюся тією командою, яка піднялася», - додав Томас Матулявічюс. 

Фото

 Антон Хопкінс, молодший лейтенант,  Міжнародний центр миротворчості та безпеки (штат Іллінойс, США) зауважив, що у США ветерани  війни та їхні сім’ї є важливими для суспільства. «Для нас велика честь брати участь у такій події і мати можливість вшанувати пам'ять українських військовослужбовців, які загинули, - каже Антон Хопкінс. -  Під час підйому на гору було дуже холодно, але прийом в Рахові та Ужгороді був особливо теплим». 

Фото

 Володимир Василенко, підполковник, штаб оперативного командування «Північ» був один з тих у поході, хто прокладав шлях у непростих погодних умовах та підняв флагшток на вершині. У групі підкорював Говерлу і Дмитро Каран, протоієрей, військовий капелан. Він зауважив, що у поході кожен підтримував один одного як і на фронті. «Через такий зв’язок можемо бути єдиною командою патріотів, яка цементує суспільство та веде до перемоги», -- додав він.

Фото

З дорослими жінками та чоловіками Говерлу підкорила і 10-річна Ніколь Князева, переможниця національних змагань з кількох видів спорту. 

Фото

Фото


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.