Новини

Вища освіта в Польщі: особливості й переваги

Все частіше абітурієнти обирають навчання за кордоном. Найбільше наших громадян здобувають вищу освіту в Польщі. Чим же підкуповує молодих людей сусідня країна і чи вартує документ витрачених зусиль?


Переваги здобуття освіти за кордоном

Абітурієнти відправляються за дипломом в Польщу тому що тамтешні навчальні заклади мають такі плюси:

  1. Географічне положення. Польща розташована на кордоні з Україною. Таке місцезнаходження дає можливість студентам частіше бувати вдома.
  2. Вартість. Ціна одного семестру навчання в польському університеті значно нижча чим в будь-якому іншому європейському виші в тому числі й в топових столичних.
  3. Низький язиковий бар'єр. Польська мова схожа на українську. Людині значно легше адаптуватися в нових умовах і вона не відчуває себе чужаком.

Особливості польської системи

Навчальні заклади працюють по Болонській системі. Вища освіта Польщі складається з двох ступенів бакалаврат і магістратура. Є такі спеціальності, які передбачають навчання на неподільній магістратурі. Щоб отримати диплом в галузі психології чи права потрібно витратити 5 років. Магістри, які хочуть здобути докторський ступінь, мають вступити на докторантуру. Документальне підтвердження проходження цього рівня видається після успішного захисту дисертації.

Як і у багатьох інших європейських вишах, польські дають студентам можливість обирати кількість додаткових занять. Обов’язкові дисципліни мають пройти всі без винятку.

Дивовижа для українських студентів – поблажливість керівництва вишів в разі не складання іспиту.  Замість того щоб відрахувати, вони надають можливість повторно пройти курс і підтягнути прогалини в предметі. Однак за це доведеться заплатити повну його вартість.

Чим відрізняється українська система від польської

Не дивлячись на те, що Польща та Україна має спільний кордон у них є багато відмінностей. Твердження справедливе й для сфери освіти. У сусідів є:

  1. Електронна система USOS. Зайшовши в особистий профіль, студент може подивитися графік занять або оцінки за іспити.
  2. Можливість довше працювати або подорожувати під час літніх канікул. Навчання в Польщі розпочинається 1 жовтня. Канікули припадають на новорічні свята і Великдень.
  3. Розподіл. Навчальний процес складається із семінарів і лекцій. Перші здаються до сесії, другі – під час неї.
  4. Час на написання курсової роботи. Згідно з правилами польських вишів роботу починають писати ще 1 курсі. У виборі літератури допомагає обраний керівник.
  5. Адекватна оцінка часу. Кожен викладач дає студентам контакти для зворотного зв'язку і повідомляє скільки лекцій можна пропустити.
  6. Декілька вступних кампаній. Абітурієнти мають змогу подати документи літом або взимку. Тривалість другої хвилі – 1 місяць.

Отримати консультаційне супроводження при вступі можна на сайті https://studix.eu/. Фахівці підкажуть що і як потрібно робити в цей важливий момент.

Яку спеціальність обрати

Вищі навчальні заклади Польщі вражають широким вибором спеціальностей. Серед великого переліку слід обирати ту, яка викликає інтерес і відповідає власним схильностям. Тільки в такому випадку можна дійсно стати справжнім професіоналом. Здобуття фаху стане задоволенням, а не непідйомним вантажем.

Польща – одна із кращих країн для здобуття освіти. Лояльні умови для іноземних студентів роблять навчальний процес максимально комфортним. Диплом визнається дійсним в усіх країнах Європи та не потребує додаткового підтвердження. Якість отриманих знань дозволяє влаштуватися на роботу можна в будь-яку компанію де є вакантні місця.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.