Новини

Випускники УжНУ мають можливість працювати за кордоном

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Національна освіта і вимоги сучасного ринку праці». Йшлося про відповідність нинішніх уподобань закарпатських абітурієнтів реаліям їхнього подальшого працевлаштування після отримання дипломів. У цьому контексті говорили також про деталі цьогорічної вступної кампанії.

 

«В УжНУ ведеться підготовка спеціалістів з 22 галузей знань  (з 47-ми, які існують в Україні), - розповівАндрій Горват, відповідальний секретар приймальної комісії Ужгородського національного університету, професор. - Це дуже хороший показник. У рамках цих знань УжНУ готує студентів з 32 напрямків та 47 спеціальностей. Наші абітурієнти мають достатньо широкий вибір спеціальностей, які відображають загальні потреби і враховують особливості ринку праці».

       За словами професора, крім того студенти мають можливість здобувати додаткову кваліфікацію: наприклад, викладача інформатики, практичного психолога тощо. Працює факультет післядипломної освіти. Університет дає можливість здобути різноманітну освіту і відповідно легше влаштуватися у житті.

  Які спеціальності користуються попитом у цьогорічних абітурієнтів. Станом на 9 липня, найбільше заяв на денну форму навчання подано на спеціальність «лікувальна справа» 321 (на 65 місць), «правознавство» -216 заяв на 20 місць, «стоматологія» - 175 заяв на 20 місць, «туризм» – 151 на 15 місць, англійська мова та література – 147 заяв на 22 місця. Загалом на сьогодні до УжНУ подали заяви майже 3300 абітурієнтів.

Юрій Бідзіля, декан філологічного факультету, завідувач кафедри журналістики, професор зауважив, що створилися такі умови і відповідно до Болонської конвенції, яку Україна підписала, європейський ринок праці і фахівців працюють закордоном. Деякі студенти опинилися у Польщі, вступили у магістратуру, залишилися там вчитися і працювати. Деякі студенти поїхали в Росію, яка теж приєдналася до європейської системи. Студенти відділення журналістики продитимуть практику у Чехії, словакісти щороку практикуються у Словаччині. Ширші можливості для випускників. Поки в Україні не будуть створені умови ринку праці, до того часу буде і відтік. УжНУ дає достатньо високий рівень кваліфікації,  оскільки студенти працевлаштовуються. Зараз УжНУ перейшов на болонську систему майже на всіх курсах, ми переламали ту систему освіти, де готували теоретиків. Зараз готуємо багатоверстальників, наприклад журналісти повинні уміти працювати не тільки у друкованих, але й електронних ЗМІ. Наступного року в на факультеті відкривається відділення чеської мови та літератури за сприяння Генконсульства Чеської республіки.

За словами Миколи Палінчака, декана факультету міжнародних відносин УжНУ, доцента, наразі керівництво вузу вивчає питання зменшення оплату за другу освіту. Тобто, навчаючись водночас на стаціонарі і на заочному відділенні, студент сплачуватиме  на 50% дешевше за заочну форму навчання. «Переважна більшість хороших студентів продовжують навчатися та працювати за кордоном, - каже Микола Палінчак. – Цього року одна наша студентка подає документи до вузу в Німеччині, її беруть без іспитів. Рейтинг УжНу є великим, а німці це відслідковують. 45-е із 200, непоганий випускник без іспитів безкоштовно продовжує навчання у німеччині. Намагаємося залучати іноземних інвесторів читати практичні курси. У жовтні 2 місяці в УжНУ курс з логістики читатимуть дебреценські викладачі. Чекаємо лектора чеської мови, який буде безкоштовно вчитиме наших студенітв чеської мови.

 

Володимир Лазур,  декан фізичного факультету УжНУ, професор розповів про успішне навчання та роботу випускників фізичного факультету УжНУ. Цього року троє студентів зараховано зараховано в аспірантуру у Карлові Вари (Чехія). Випускники фізфаку працюють у вузах Прінстона (США), Інсбрука (Австрія), Вуперталя (Німеччина)  науковець УжНУ очолює передову лабораторію світу у галузі військових технологій тощо.

Студенти фізичного факультету швидко знаходять собі роботу, 4-5-курсники працюють на провідних підприємствах з іноземними інвестиціями. Цього року додали державних місць на інженерні спеціальності, які починають ставати пріоритетними.

За словами Володимира Лазура, значна частина випускників УжНУ йде у науку. Вуз має 120 докторів наук та 600 кандидатів наук.

 Прийом заяв закінчується 31 липня. Але ті абітурієнти, хто здаватиме творчі конкурси чи нормативи з фізпідготовки повинні здати заяви до 17-го липня. Ще одна категорія випускників ( ті, хто закінчив школу до 2007 року, відслужив армію, закінчили школу за кордоном у цьому році, військовослужбовці, які служать за контарктом) здають документи до 20 липня, щоб до 31 серпня пройти тестування. 1 серпня будуть оголошені перші списки рекомендованих до зарахування. До 5-го серпня такі абітурієнти повинні надати документи. У разі неподання, приймаються наступні за чергою. Ще раз ця процедура повторюється 8 серпня, а 11 серпня  повинні бути сформовані остаточні списки за денною формою навчання, 12-го- списки по заочниках.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.