Новини

Відповідальний підхід до захисту контенту

Боротьба за контент почалася майже одразу після активізації сфери електронних продажів. Власники бізнесу швидко зрозуміли, що для залучення клієнтів потрібно наповнювати сайт унікальними статтями, які б були корисними та водночас спонукали до цільових дій. Особливою цінністю авторські тексти стали після введення пошуковими системами алгоритмів, які виконують ранжування саме за цим параметром.

Паралельно з добропорядними підприємцями, які замовляють комплексне СЕО просування чи просто наймають копірайтерів для створення неповторного контенту, є ті, хто прагне отримати клієнтів чужим коштом. Що вони роблять? Заходять на сайти, що входять до ТОПу видачі Гугл, копіюють тексти та вставляють їх собі, при цьому не додаючи примітки щодо власника авторських прав. Це призводить до неприємних наслідків, а саме – до зниження позицій в рейтингу та зменшення притоку цільової аудиторії. Існує декілька способів себе убезпечити, і про них ви дізнаєтеся від наших спеціалістів просто зараз.

Як не допустити крадіжку текстів: дієві методи захисту

Ситуації, коли копіюють контент неумисно, є великою рідкістю – найчастіше порушники авторських прав діють усвідомлено та користуються різними шляхами отримання доступу до матеріалів. Зберегти унікальне наповнення ресурсу, в яке вкладені зусилля, час та гроші, можна, якщо:

  • в код сайту додати певні атрибути, які заборонятимуть користувачам красти частину або весь текст, картинки – підбір тегів залежить від мови, на якій написаний портал. Але потрібно зважати, що сайти з недоступними опціями деяким людям здаються сумнівними, тому є вірогідність відтоку відвідувачів. До того ж більш-менш досвідчений користувач легко обійде встановлені заборони;
  • зареєструвати контент як об’єкт авторського права – це досить трудомісткий та тривалий процес, але в цьому є сенс, якщо мова йде про результати досліджень, креативні проєкти, пісні чи музику, розроблені програми, логотипи чи іншу продукцію (зокрема віртуальну), яка безпосередньо приносить вам гроші;
  • потурбуйтеся про створення документа, який повідомлятиме користувачам про правила користування вашим ресурсом;
  • користуйтеся водяними знаками – особливо це актуально для відеоматеріалів та зображень;
  • зробіть обмеження доступу за допомогою плагінів, які є в більшості відомих систем управління контентом, наприклад, у WordPress можна скористатися PPWP, OptinMonster та MemberPress. 

Повністю убезпечити матеріали від копіювання неможливо, але перелічені способи дозволять зменшити ризики та суттєво ускладнити завдання крадіям – є шанс, що вони залишать ваш сайт в спокої та шукатимуть менш захищені джерела унікального контенту. 

 

На правах реклами

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.