Відома вистава «Альберт, або найвища форма страти» нарешті в Ужгороді

Відома вистава «Альберт, або найвища форма страти» нарешті в Ужгороді

Аудіовізуальний перформенс «Альберт, або найвища форма страти» за однойменним твором Юрія Андруховича вже бачили у Львові, Харкові, Хмельницькому, Чернівцях та Києві, цього разу пощастило ужгородцям. Вистава «Альберт...» — це симбіоз вишуканого тексту Юрія Андруховича, що хвацько поєднується з музичними та візуальними ілюстраціями. Письменник Юрій Андрухович, музиканти Уляна Горбачевська, Марк Токар й художники Анатолій Бєлов/vj-group CUBE постійно взаємодіють, і кожен визнає право партнера на несподіване соло, що надає виставі нестримної динаміки.

Юрій Андрухович — текст, голос; Уляна Горбачевська — спів, голос; Марк Токар — контрабас, голос;

Анатолій Бєлов — графіка; vj-group «CUBE» — відео; Віктор Новожилов — звук; Оля Михайлюк — ідея

Агенція «АРТПоле» спільно з Мистецьким центром «Кубло» (ГО «Асоціація сприяння освіті та культурі «ЛІК») презентує прем'єру відомого мистецького проекту на межі літератури, театру та музики в Ужгороді у суботу, 23 вересня, о 19:00 в Галереї “ІLKO”, що на вулиці Кошицькій, 28.

Альберт — геніальний шахрай. Опинившись в результаті своїх афер і фокусів в карцері, він виявляє, що в нього не лишилося нічого, крім душі. Тоді він вирішує віддати її дияволу, аби уникнути смертної кари. Однак підписана кров'ю угода не спрацьовує...

Прем’єрні покази «Альберта» відбулися і незмінно викликали аншлаг на великих українських фестивалях — АртПоле, Meridian Czernowitz та ГогольFest. А його перший тур Україною припав на період, коли розгорнулися події Майдану.

Юрій Андрухович:«Ідея поєднати саме цей текст із саме такими виконавцями та саме такою візуалізацією — це щось більше і значніше, ніж режисура. Це створення особливого мистецького синтезу, відкривання потаємних можливостей тексту, про які не здогадувався навіть я, його автор».

Уляна Горбачевська: «Новий вимір – музика, спровокована текстом… Графіка, фрі-джаз, література, традиційна музика, театр. Кожен прийшов у проект зі своєї території і розповів історію у свій спосіб. Як не дивно, це якраз і спрацювало. Ми творимо разом, взаємодіємо, але не змішуємось.»

«Альберт» ніколи не буває точним повторенням себе попереднього — щоразу знаходяться нові рішення, підказані місцями, обставинами, аудиторією. Учасники вистави завжди готові до експерименту.

Любов Якимчук, «День»: «...із середньовічного сюжету просвердлені «дірки» в сучасність (алюзії та натяки), комбіновані стилістично різні мелодії та пісні.  Ця інтертекстуальність втягує у гру глядача, спонукаючи його до співтворчості. Після вистави публіка аплодує стоячи, катарсис пережили навіть ті, хто думав, що вже не здатен відчувати щось подібне від сучасного мистецтва»

Вхідний квиток 150 грн, бронювання: gallery@ilko.ua, тел. (067) 112-20-29.

Вистава відбувається у рамках проекту «Майстерня соціального проектування», який проводить Мистецький центр «Кубло» (ГО «Асоціація сприяння освіті та культурі «ЛІК»). Це частина міжнародного проекту «Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадську участь», яким керує організація DVV International, ГО «Інтеграція та розвиток» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...