Новини

Видання про деревообробні промисли стало кращим на Закарпатті

Днями відбіркова конкурсна комісія під голововуванням Бориса Кузьми, очільника Закарпатської організації Національної спілки художників України, визначилася з переможцями. Цьогоріч обласною премією Й.Бокшая та А.Ерделі в номінації “мистецтвознавча праця” відзначений каталог “Традиційні деревооброобні промисли на Закарпатті у ХІХ – першій половині ХХ ст.”.

Видання об’ємом у 106 сторінок вміщує світлини видовбаних і бондарних виробів з фондової колекції Закарпатського музею народної архітектури та побуту і вступну статтю. Колектив авторів Габріела Андял, Василь Коцан, Сільвія Полак, Оксана Зейкан в своїй статті на 6 сторінках проводять дослідження розвитку ремесел та промислів у нашому краї, здійснюють опис виробів. Вони знайомлять з найпоширенішими видами обробки деревини, назвами виробів та їх призначенням. Зокрема, читач довідається, що таке гордув, боклага, барилка, гелетка, бербениця, гурчів, товчка й для чого вони слугують. Отримає також інформацію про інші предмети побуту та де вони були поширені. У статті побіжно розглядається й орнаментування виробів.

Каталог публікується у рамках реалізації проекту “Проривна культура – європейські цінності та спільне майбутнє. HUSKROUA 1101-139”, що запроваджений Програмою прикордонного співробітництва “Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна ENPI – CBC – 2007-2013”. Проект профінансований Європейським Союзом. Закарпатський музей народної архітектури та побуту (директор Габріела Андял) взяв участь у проекті як партнер Повітового музею Сату Маре (директор Лівіу Марта).

Володимир Мишанич

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.