Новини

Весна на Закарпатті 2021: якою буде погода та коли зацвітуть сакури

Весна - це такий період, коли  погода може змінювати настрій по кілька разів на день. Тож, коли очікувати справжньої теплої весняної погоди, питання, що турбує закарпатців. 

Сьогодні ми поспілкувались  з головним синоптиком краю, начальником Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василем Манівчуком, та дізнались про очікуване потепління і прогнози періоду цвітіння сакур в області.

"Цьогорічна весна буде спокійною та розтягнутою в часі. Очікуються незначні температурні коливання. У першій декаді квітня існує ризик надходження до території Закарпаття холодної арктичної повітряної маси з північного-сходу, що може призвести до тимчасового сповільнення наростання максимальних денних температур у  гірських районах.

Загалом до початку квітня на території області буде переважати антициклональний тип погоди, що несе переважно малохмарну та з невеликою кількістю опадів погоду.Поступово, наприкінці першої декади квітня температури повітря почнуть зростати, однак до закінчення другої декади їх ріст не перевищить позначок +16 +18 градусів на рівнині та +8 +10 у горах.

Такий поступовий і неспішний розвиток весняних процесів, дозволяє природі здійснити належну піднотовку до спекотних літніх днів, а нам з вами сподівання на хороший врожай."- розповів Василь Манівчук. 

Коли цвіте сакура в Ужгороді, це улюблене питання десятків тисяч людей, що чули, знають та чекають на цей період. Зазвичай, друга половина квітня - це період цвітіння сакури (японської вишні), що перетворює наш край на куточок Японії. Тисячі квітучих дерев приваблюють десятки тисяч туристів. Весна в Ужгороді особлива, адже алеї міста закутані рожевими квітами.

Отож, коли очікувати піку цвітіння сакур цьогоріч розповів Василь Манівчук : 

"За нашими розрахунками, масове цвітіння ми очікуємо у період з 28 квітня по 2 травня. Перші сакури, звісно, почнуть цвісти раніше, різні сорти по-різному реагують на температуру. Різниця цвітіння, наприклад, між сакурами на вулиці Митній та сакурами на набережній, орієнтовно 3 дні. Але для масового цвітіння сакур потрібна певна кількість позитивних температур, які ми наберемо саме у вище вказаний період."

Сюзанна Петрішко,

Студентка відділення журналістики

Фото: УНІАН
 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.