Новини

Вчений з Ужгорода опублікував уроки Франції та Італії для України щодо територіального устрою

В Ужгороді вийшла друком книга науковця і дипломата Алена Панова «Територіальний устрій Франції та Італії – уроки для України».У монографії розглядається проблематика побудови ефективного територіального устрою на прикладі Франції та Італії, а також можливості застосування позитивного досвіду цих країн у реалізації адміністративно-територіальної реформи в Україні.

«Одним із ключів ефективного державного менеджменту є побудова збалансованої системи територіального устрою та організації влади. Така система має забезпечити баланс ресурсів, відповідальності та повноважень між державою і її складовими частинами», - наголошує Ален Панов.

Монографія є особливо цікавою з огляду на дискусію щодо майбутнього територіального устрою України, що триває сьогодні в її областях.

«У світі є багато прикладів стосовно того, як розв’язати питання побудови територіального устрою держави, - каже автор Ален Панов у вступі до монографії. - У цій роботі проаналізовано адміністративно-територіальну еволюцію двох ключових європейських країн – Франції та Італії. Вибір саме цих двох країн спричинений кількома чинниками. Франція подарувала світу класичну систему під назвою «префект-рада», яка протягом значного періоду застосування довела свою ефективність. Італія, адаптуючи цю систему до власних ментальних, політичних та економічних реалій, продемонструвала як її життєздатність, так і можливості щодо удосконалення. Обидві країни, які сьогодні перебувають на стадії територіального реформування, засвідчили: вічних систем, здатних забезпечувати ефективне територіальне врядування, не існує».

«Світ дуже швидко змінюється і кожного разу кидає нам нові виклики. Якщо ми зможемо вчасно на них відповісти, то досягнемо успіху. Якщо ні – програємо. Ми багато років живемо у полоні ілюзій стосовно того, що лише унітарна держава забезпечує єдність, а федеративна - веде до розколу, посилаючись на штами першого курсу юрфаку. Насправді увесь цей час ми ухиляємось від вирішення одного з найскладніших питань для будь-якої держави – організації територіального ладу. Вкрай важливо переглянути свої підходи до цієї проблематики і використати досвід тих країн, які вже пройшли це випробування. Зовсім не обов’язково вчитися лише на своїх помилках», - каже Ален Панов.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.