Новини

Василя – більше свято для не-Василів

Сьогодні, 14 січня,відзначають Старий Новий рік. Також у цей день свято на честь Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської. Тож усі Василі, Василини, Васильовичі та Василівни відзначають День ангела.

На Закарпатті та в Ужгороді це ім’я досить поширене, але останнім часом сучасні батьки намагаються придумати незвичне ім’я для своїх дітей. В Ужгороді впродовж 2013 року всього 9 батьків назвали своїх дітей Василями. Про це Zaholovok.com.ua повідомила начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Ужгород Тетяна Лендєл-Склярова. Зате вже у цьому році зареєстрували одну дитину з цим іменем.

Найбільш популярні імена серед хлопчиків: Олександр, Дмитро, Максим, Денис, Андрій та Артем.

Ми поцікавились у закарпатських Василів як вони ставляться до свого імені і чи відзначають свято Василя.

Василь Прокопишин, фотограф:

Люблю своє ім’я і сприймаю його як частину своєї особистості, яка є зі мною від самого народження. Ніколи не хотів змінити своє ім'я на якесь інше, бо це б значило для мене втратити самого себе.

У цей день з радістю приймаю поздоровлення, трошки відмічаю у колі близьких, але надто бурхливо не святкую.

Думаю, що не назву свого сина Василем, бо я сам Василь Васильович, а третій Василь в родині - то вже буде занадто. Хоча все в житті можливо :-)


Василь Чайкович, керівник об’єднання «Вільна сцена»:

Люблю, адже це ім’я мого дідуся, тому не можу його не любити. Ніколи не виникало думки змінити його.

Обов’язково святкую. У мене ще й мама Василівна. Як традиційно для Закарпаття відзначаємо.

Думаю, що Василиною доньку назву 100%. У мене, до речі, покійну бабусю так звали.

Щодо свята Василя кажу так: ми Василі кожен день, то для нас не таке велике свято, а це більше свято для тих, хто не Василь :-)

Василь Гнатків, депутат Ужгородської міської ради, керівник фракції «Батьківщина»:

До імені свого ставлюся без фанатизму. Ім’я, як ім’я. Подобається воно мені у світлі Святого Василія Великого. Тобто все те, що пов’язано з історією і релігією. Колись, у дитинстві, мені дуже подобалося ім’я Олександр (Саша). Не знаю чому...

Святкую завжди, як Новий рік. У ніч з 13-го на 14-те. У нас це сімейна традиція відзначати з шампанським, як в ніч з 31 грудня на 1 січня. Обов’язково на столі має бути церковна свічка. Протягом дня ходжу до близьких і посіваю, не знаю багато щедрівок, але коли співають родичі, то я долучаюся теж до виконаннях і співаємо разом.

Мого сина звуть Влад. Чомусь подобалось мені це ім’я, тому і назвав його так, а донька у мене Анастасія.

 

Василь Калій, заступник декану стоматологічного факультету УжНУ, доктор медичних наук, професор:

Звісно, люблю. У нашій сім’ї вже традиція називати хлопчиків Василями ще від прадідуся. Не виникало такої думки, щоб змінити ім’я, навіть про то і не задумував ніколи, навіть у дитинстві.

Святкування  залежності від того, хто має прийти привітати. Вітають родичі, друзі та колеги. Досить масштабне святкування виходить – день, насичений приємними зустрічами.

Обов’язково назву свою дитину Василем, адже це вже традиція нашої сім’ї. Тим більше, що скоро це ім’я буде унікальним.

 

Святитель Василій Великий – архієпископ Кесарії Каппадокійської. Виховувався у благочестивій сім'ї своєю бабусею Св. Мокриною. Церковні джерела характеризують його як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя.

Василія Великого вважалище йпокровителем землеробства, і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.

 

Габріелла Руденко, для Zaholovok.com.ua 

Як два роки тому відзначали Василя на Закарпатті можете прочитати за посиланням.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.