Новини

Василі - то порядні люди

Старим Новим роком, або як його називають Василем (14 січня – свято св. Василія Великого) закінчується новорічно-різдвяна естафета. Й нехай для більшості європейців не в тямки, для чого відзначати двічі Новий рік, для українців цей день має неабияке значення. Й особливо для тих, хто 14 січня ще й відзначає свої іменини (адже, незважаючи на те, що у Василів день ангели – кожного місяця, святкують його переважно раз, саме на Щедрий вечір). Щоб переконатися у цьому Zaholovok.com.ua поцікавився у закарпатських Василів – а що для них означає 14 січня.


Василь Кручаниця – головний лікар Закарпатського обласного наркологічного диспансеру.

Святкувати Старий Новий рік будемо обов’язково. Зазвичай відзначаємо разом із родиною. У мене батько теж Василь, тому цього дня хай там що, а маємо з ним зустрітися.
Ви знаєте, іменини для мене навіть більше свято, ніж день народження. Особливо це приходить із роками, адже я щоразу стаю старшим, і це мені не дуже до вподоби.
Що ж до самого імені, то воно мені імпонує. Зайвий доказ цього, що свого меншого сина я назвав теж Василем. Тож нас стає більше. І, скажу вам, всі Василі  - то порядні люди. При чому це не мої слова, так просто по життю виходить.

Василь Цогла – директор Закарпатського обласного притулку для неповнолітніх у смт. Батьово.

Ми з дітьми вже стільки свят відзначили – і угорського Миколая, і нашого, і в Ужгород їздили в ляльковий театр, що на Старий Новий рік уже більше будемо відпочивати. Тим більше, то ж на суботу припадає, тому якщо і відзначатимемо, то у понеділок. Чи то ви про мене особисто питаєте? Ну, то у нас це більше сімейне свято – зазвичай батьки з Іршави приїжджають. Нічого особливого не планую.
Хоч у нас у родині Василів і немає, та й я сам народився у серпні, ім’я це мені подобається. Не скаржуся.

Василь Романець – начальник управління житлово-комунального господарства ОДА.

Безперечно святкуватиму. Це ж єдине моє свято у році. Відзначатимемо як і завжди – з родиною.
Мене Василем назвали, бо я народився 14 лютого. А тоді ж ім’я прив’язували до дня народження. Василя ж виявилося найближчим.
В свого янгола-охоронця я вірю, думаю, як і кожна людина. Адже неодноразово відчував його підтримку.

Василь Ільницький – головний редактор газети «Фест».

Старий Новий рік у нас у родині святкують здавна. Мене назвали на честь діда, який, на жаль, помер молодим, і я пам’ятаю, як до нас додому приходили його друзі пощедрувати. У нас збереглася єдина фотографія дідуся – і на ній він мав вуса. Й мені ще малому дуже хотілося бути на нього схожим. А коли у мене в 50 років народився син, якому днями вже виповниться 2 рочки, довго не думав як його назвати. Так у нас в родині ще одним Василем стало більше.
Якщо Новий рік зустрічають у всіх родинах більш-менш однаково, то Щедрий вечір характерний якраз тим, що тут намагаються зберегти ще автентичні традиції. Так і у нас – хоч соломи на столі вже і не має, та все ж звичаїв намагаємося дотримуватися. І на душі якось стає тепліше у це свято.
14 січня я святкую охочіше навіть як день народження. Адже коли на життєвому спідометрі роки все наростають, якось не надто є настрій цьому тішитися. Та й ви знаєте, на Василя у мене навіть більше дзвінків від родичів-друзів, ніж безпосередньо на день народження.
По життю ж це ім’я мені надзвичайно імпонує, ним дуже дорожу. Мені завжди хотілося, аби воно асоціювалося у людей лише з приємними речами. Втім, звичайно, догодити усім не вдається – це ж лише святому Василю Великому вдалося, аби в пам’яті людей залишилися лише найкраще. Втім прагнути до цього безперечно треба.

Василь Попадинець – начальник управління державної служби ГУ держслужби України в Закарпатській області.

Старий Новий рік – це релігійне і народне свято водночас. І воно є досить поважним. Тому відзначати його будемо.
Мене назвали на честь прадіда. Й мені це ім’я завжди подобалося. Іншого собі й не уявляю.

Василь Гнатків – депутат Ужгородської міської ради.   
 
Безумовно цей день святкую. Єдине не певен, що цього разу зможу зустріти Старий Новий рік вдома, можливо доведеться поїхати в Київ. А так зазвичай відзначаємо в колі родини, причому так само як і Новий рік – сідаємо за стіл і чекаємо 12 години ночі. Так у нас повелося ще з дитинства.
В родині сьогодні я єдиний Василь. Хоча назвали мене в честь покійного діда, який помер задовго до мого дня народження.
Нині мені навіть важко визначитися, що для мене головне – іменини чи день народження. Адже охорона ангела-охоронця – це дуже важливо.
Моє ім’я мені подобається. І, якщо подивитися на риси характеру, притаманні Василям, то деякі з них належать і до моїх. Це, до прикладу, рішучість, впертість (як у позитивному, так і негативному плані), а також прагнення реалізувати себе, досягнути успіху.

Василина Марко – директор Ужгородського центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації „Вибір”.
    
Старий Новий рік – це велике свято. Більше того – я вважаю його особисто своїм святом. Адже, незважаючи на те, що є і така свята як Василина, все ж своїм янголом-охоронцем вважаю саме Василія Великого – до нього постійно і молюся. Вважається, що св. Василій допомагає в науці, й у мене впродовж життя так і виходить, що я постійно чомусь вчуся. Або ж навпаки – передаю свої знання іншим.
Зараз, уже в поважному віці, я комфортно почуваюся з цим іменем. Але так було не завжди, особливо по молодості чи в дитинстві. Багато хто переінакшував моє ім’я на Валю (і зараз є люди, які мене так називають). Утім це дрібниці. Адже кажуть, що ті жінки, у яких покровитель - чоловік, мають міцний і твердий характер.

Василь Гомонай – депутат Ужгородської міської ради.

Починаючи від угорського Міколаша і завершуючи Василем – у нас безперервна черга святкувань. Єдине, що Старий Новий рік – це вже фініш. Крім того, так випало, що саме в цей період у багатьох моїх родичів і друзів – дні народження.
У нас у сім’ї – майже всі Василі – діди, батько, син, шовгор, хресний. Відзначаємо ж ми завжди у сімейному колі – без бурхливих святкувань. Для нашої родини це дуже важливе свято, адже так повелося, що старшого сина завжди називали Василем. Я, приміром, Василь вже у 4 поколінні, мій син – відповідно у п’ятому.

Є люди, яким їхнє ім’я не подобається. У мене ж цим проблем ніколи не було. Тим більше, що воно інтернаціональне. Так, мої угорські друзі називають мене Лоці. Відтак жодних проблем із іменем ніколи не виникало.


Людмила Олійник, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.