Новини

В Закарпатті на соціальні потреби перерахували понад 1,1 млрд грн єдиного внеску

Упродовж першого кварталу 2020 року суб'єкти господарювання Закарпатської області спрямували на соціальні потреби понад 1 млрд 136 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це перевищило очікувані надходження на 0,6 відсотка, відтак Пенсійний та соціальний фонд додатково отримали від Закарпаття 7,2 млн гривень. Приріст єдиного внеску до січня-березня 2019 року склав 90,3 млн грн.

Фахівці податкових органів Закарпаття зазначають, що позитивна динаміка сплати єдиного внеску платниками нашого краю свідчить про соціально відповідальну позицію переважної більшості страхувальників та результативну роботу в області щодо протидії нелегальній зайнятості. Адже податківці систематично проводять роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання щодо необхідності дотримання законодавства про оплату праці.

У ДПС наголошують, що єдиний внесок – це основа пенсійних виплат та інших соціальних гарантій. І тільки за умови офіційного оформлення найманого працівника та «білої» зарплати йому гарантуються право на відпустку, страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, оплата листків непрацездатності та нарахування пенсійного стажу.

Варто зазначити, що у зв’язку із запровадженням в країні карантину, через поширення вірусу COVID-19, з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ лише за себе:

- фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

При цьому, такі платники єдиного внеску на власний розсуд вирішують, чи користуватися їм цим правом, повідомили у відділі комунікацій ГУ ДПС у Закарпатській області

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.