В УжНУ запрацювала нова система нарахування студентських стипендій

Проректор з науково-педагогічної роботи Ужгородського національного університету Ігор Король у коментарі для ЗМІ зазначив, що 28 січня 2016 року були прийняті дві Постанови КМУ № 1047 «Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах» та №1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення». З 1 січня 2017 року обидва урядові документи вступили в силу. Так, вже в цьому семестрі студенти будуть отримувати стипендії за новою системою.

Якщо раніше студент отримував стипендію з середнім балом 4 і вище, то зараз ситуація зміниться, адже стипендії будуть двох типів – академічна та соціальна. Академічна стипендія буде підвищеною для студентів, що навчаються на вказаних у постанові спеціальностях. В УжНУ це 014 – Середня освіта (математика, біологія, фізика, хімія), 016 – Спеціальна освіта, 091 – Біологія, 103 – Науки про Землю, 104 – Фізика та астрономія, 105 – Прикладна фізика та наноматеріали, 111 – Математика та 131 – Прикладна механіка. Мінімальна академічна стипендія для студентів цих спеціальностей становитиме 1400 грн., а для студентів всіх інших спеціальностей – 1100 грн. Крім цього будуть ще академічні стипендії Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та іменні стипендії.

Соціальні ж стипендії призначені для соціально незахищених верств населення: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, постраждалих у наслідок Чорнобильської катастрофи, учасників бойових дій та їхніх дітей, внутрішньо переміщених осіб, дітей потерпілих в АТО та під час масових акцій громадянського протесту.

У випадку, якщо студент претендує на дві стипендії, він отримає більшу з них. Розмір мінімальної стипендії підвищується з 825 до 1100 грн., але якщо студент має визначні успіхи у навчанні, то розмір цієї стипендії збільшується на 45,5 % і складатиме 1600 грн. Якщо стипендія 1400 грн., то – відповідно 2037 грн.

З лютого цього року академічні стипендії будуть призначатися згідно рейтингу, до якого включаються всі студенти, які навчаються на денній формі навчання, але отримають академічну стипендію тільки ті, що навчаються на держзамовленні і знаходяться у верхній частині цього рейтингу. Рейтинг складатиметься окремо по кожному факультету, спеціальності та курсу. Між собою конкуруватимуть тільки ті студенти, що навчаються разом на одному курсі.

Ще один важливий момент – соціальні стипендії будуть виплачуватись незалежно від рейтингу, але за умови, відсутності академічної заборгованості за результатами семестру та незадовільних оцінок. Згідно постанови для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування вони становитимуть 2 тис грн., для решти - 1000 грн.

Важливо зазначити, що академічну стипендію отримуватимуть тільки 40-45 % «бюджетників», ті, що потрапляють у «верхню частину списку». Решта стипендію взагалі не отримуватимуть. Це заохочуватиме студентів до навчання, вони будуть зацікавлені в тому, щоб одержувати максимальну стипендію. Якщо раніше студент зміг прораховувати – п’ятіркою перекрити трійку на екзамені і весь наступний семестр отримувати стипендію, то зараз ситуація докорінно змінилася.

Орієнтовний порядок формування рейтингу визначається Міністерством освіти і науки України – не менше, ніж 90% мають складати успіхи у навчанні, а решта (не більше 10%) – успіхи у науковій роботі, спорті та громадському житті. Керівництво університету, спільно з Студентською радою університету та профкомом студентів, буде розробляти порядок розрахунку цього рейтингу. Усі рішення мають прийматися колегіально, з урахуванням думок і побажань  студентів.

На наступний семестр рейтинг буде розраховуватися по середньому балу зимової сесії, а от з липня стипендії будуть призначатися згідно рейтингу, який розробляється саме зараз, - пише прес-служба УжНУ. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...