Новини

В Ужгороді відкрили міні-скульптурку Русалоньки

У п’ятницю, 11 серпня, Ужгороді відкрили міні-скульптуру, присвячену героїні казки Ганса Крістіана Андерсена – Русалоньці. Скульптурка, автором якої є Роман Мурник і яка стала 57-ю в Ужгороді, розташована на опорах пішохідного мосту, однак потрапити до неї не так просто: коли в Ужі піднімається вода, скульптурку можна буде побачити лише з берега річки. Русалонька також є своєрідним нагадуванням про «Ужгородську регату» і буде першим причалом для учасників сплаву по Ужу, коли фестиваль відновлять.


Як у коментарі Zaholovok.com.ua розповів ініціатор встановлення міні-скульптурки Русалоньки в Ужгороді, знаменитий «професор з окопу», президент Закарпатської туристичної організації Федір Шандор, відкриття міні-пам’ятника присвячене кільком подіям.

Русалонька

 

«У 1913 році, тобто Данії 110 років тому, у Копенгагені було відкрито міні-скульптуру знаменитої Русалоньки, а 11 серпня Ганс Кристіан Андерсен був похований у Копенгагені.  Крім того, завтра – міжнародний День молоді. Все це вмістилося у новій  бронзовій міні-скульптурі.  Русалонька сидить на одному з плотів «Ужгородської регати». Цю ідею подав скульптор Роман Мурник  і таким чином Русалонька буде одним із елементів регати. Це символ добра, дитинства, а коли річка буде підніматися, це ще  буде вимір великої води в Ужгороді», – сказав Федір Шандор.

Федір Шандор

 

Скульптурку встановили на одній з опор пішохідного мосту, відтак Русалоньку зблизька можна буде побачити лише коли вода в Ужі спаде. «Найцікавіші речі завжди важкодоступні, до Русалоньки ще треба якось дістатися. Наймужніші любителі квестів або гарних фото із міні-скульптурами будуть мати завдання її знайти. А під час Ужгородської регати це буде місце першого причалу», – додає професор.  

Федір Шандор також розповідає, що 20 вересня 1843 року Андерсен написав: «Я кохаю!». Йшлося про шведську співачку Єнні Лінд. Найліричніші казки Андерсена — «Русалонька», «Снігова королева», «Соловейко» — присвячені саме їй. У квітні 1837 року в Копенгагені видається «Русалонька», у яку, як вважається, Андерсен вилив свій душевний біль від невзаємного кохання.

Русалонька

 

Помер письменник 4 серпня, а був похований 11 серпня. Напередодні смерті він замовив музику на свій похорон, формулюючи замовлення словами: «Більшість із тих, хто йтиме за мною, будуть дітьми, тож нехай такт відповідає маленьким крокам».

Сергій Денисенко, організатор Ужгородської регати зазначає: «Дійсно, наша Ужгородська регата обростає символами, обростає традиціями. На жаль, другий рік поспіль через війну ми не проводимо цей фестиваль. Але напрацьовуємо ідеї і думаю, як тільки нам дозволить ситуація – ми повернемося до регати.   «Русалонька – елемент, який додає привабливості до регати і існує поза самою подією, адже регата проходить один раз на рік. Але такі речі як маяк «Закарпатського флоту» (міні-скульптура Свободки. – Авт), Русалонька, вони існують постійно і нагадують і ужгородцям, і гостям міста про подію, але водночас є самостійними цікавим елементами», – каже Сергій Денисенко.  

Федір Шандор, Сергій Денисенко

 

Русалонька стала 57 міні-скульптурою в Ужгороді. За словами Федора Шандора, до кінця року в місті відкриють ще кілька цікавих скульптурок.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.