
У четвер, 7 грудня, в ужгородській книгарні «Кобзар» із читачами зустрівся історик, політолог, доктор наук з державного управління, професор кафедри політології УжНУ Маріан Токар. Цього року виповнилося 25 років з дати видання його першої книги. Автор розповів читачам про кілька своїх робіт, які стали важливими для нього.
«Це моя п'ята участь в акції «Письменник за прилавком». Для книголюба, для автора це чудовий майданчик, який допомагає бути ближче до читачів, до поціновувачів історичного краєзнавства Восени було 25 років від початку моєї книговидавничої діяльності. Тому зібрав тут більшу частину книг. Кожна з них має своє життя, свою історію. Під час роботи над кожною з цих книг мені було дуже важливо віддати частку знань, своїх вмінь, і, можливо навіть своєї любові, бо коли пишеш про історію рідного Закарпаття, про історію рідного краю, або міста, села, то без любові не обійдешся», – зазначив Маріан Токар.
Автор поділився думками про кілька своїх найперших книг. «Невеличка книжка, яка дала старт моїй діяльності як автора, була присвячена сторіччю з дня народження Андрія Міня, засновника читальні «Просвіти» у Сторожниці, відомого вчителя, соратника Августина Волошина. Це була проба пера, але саме завдяки цій книжці відбулася і книга, якою я зараз пишаюся – це «Історія Сторожниці». Село не є рідне для мене, але я працював там вчителем історії, познайомився із багатьма жителями, які щиро любили і продовжують любити своє село», – розповів письменник.

Ще одна книга, яку виділив Маріан Токар, стала книжка «Політичні партії Закарпаття в умовах багатопартійності». «Це 20-30-і роки. Одна з улюблених, бо пропрацював в архівах не тільки Закарпаття. Також була частинка про українські політичні партії, частина, присвячена Закарпаттю. Ще одна важлива для мене книга, це «Закарпаття в незалежній Україні». Тут є багато авторів, які цю ідею підтримали. Це, окрім всього, й іміджеві справа, бо Закарпаття має чим пишатися», – зазначив Маріан Токар.
Також цікавим є видання «Буковина і Закарпаття»: «Ми долучили до написання цієї книги також працівників Чернівецького національного університету ім. Федьковича, виділили два регіони, які історично та геополітично дуже подібні. Книга теж не має аналогів в Україні», – підкреслив автор.

«Я починав як історик, політолог, тепер доктор наук із державного управління, але історія назавжди у моєму серці та у майбутньому я також, думаю, буду повертатися до краєзнавства», – поділився із читачами Маріан Токар.
Нагадаємо, передсвяткова акція «Письменник за прилавком» триватиме в книгарні «Кобзар» в Ужгороді до 8 грудня о 14:00. Усі охочі можуть приходити до книгарні «Кобзар» поспілкуватися із закарпатськими письменниками, взяти автографи, почути про їх плани чи сфотографуватися.
Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі