
Для пом’якшення наслідків зміни клімату в Ужгороді запровадять моніторинг якості повітря у різних частинах міста, розроблять мапу температур по всій площі Ужгорода, а також у ботанічному саду випробують практику «дощових канав», вплив газонів із різнотрав’ям на температуру, а також облаштують інформаційну стежку, де можна буде ознайомитися з прикладами адаптації міста до змін клімату.
Усі ці заходи будуть відбуватися у рамках проєкту WaterGarden, яким передбачено створення системи моніторингу екологічних, метеорологічних та гідрологічних умов в Ужгороді та Любліні, впровадження пілотних заходів з адаптації до зміни клімату, освітні заходи, спрямовані на популяризацію ефективних рішень для пом'якшення негативного впливу зміни клімату та спільно розроблені кліматичні рішення для міст та приватних домогосподарств.
Як zaholovok.com.ua повідомили учасники проекту з Ужгородського національного університету, у результаті впровадження проєкту муніципалітети та домогосподарства в Україні та у Польщі отримають можливість скористатись каталогами кращих природоорієнтованих рішень щодо управління дощовими водами в урбосередовищі.

Водночас в ботанічних садах Ужгородського національного університету та Люблінського університету ім. Марії Склодовської-Кюрі будуть створені «освітні стежки», екскурсії якими сприятимуть усвідомленню роль природних компонентів міст в утриманні та збереженні дощових вод.
В Ужгороді буде впроваджено моніторинг якості атмосферного повітря у різних частинах міста, в залежності від щільності транспортної мережі та ступеня озеленення, а також мапу температур по усій площі міста, для визначення найбільш критичних кварталів, які потребують збільшення площ зелених насаджень та заходів зі збереження дощових вод.

У ботанічному саду ДВНЗ «УжНУ» буде створено кліматичний інформаційно-освітній центр, де будуть апробовані приклади «дощових канав», де акумулюватиметься дощова вода під час опадів, газони з різнотрав’ям, розроблена «освітня стежка» з різноманітними освітньо-інформаційними інсталяціями, які демонструватимуть відвідувачам, як можна адаптувати міське середовище до змін клімату. На біологічному факультеті університету будуть розроблені відповідні освітні програми для студентів.
Проєкт впроваджується у рамках програми Interreg NEXT Poland – Ukraine, яка фінансується ЄС та співфінанасується країнами-учасницями Програми. Партнером ДВНЗ «УжНУ» у Польщі є Люблінський університет ім. Марії Склодовської-Кюрі. Розмір гранту проєкту: €462 344,00, розмір гранту для УжНУ: €196 009,51.

Спільним результатом проекту буде концепція природоорієнтованих рішень для адаптації міського середовища до змін клімату та каталоги таких рішень для урбаністів і власників домогосподарств.